headerImage
Наука і освіта

У міністерстві розповіли про зміни у Чорному морі за останні десятиліття

Антон Годенко

Вчені фіксують зменшення вільного від сірководню прошарку води

Український науковий центр екології моря визначив шість тенденцій, які вказують на погіршення стану Чорного моря за останні десятиліття. Про це повідомляє пресслужба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Як зазначають вчені, останні 20 років спостерігається позитивна тенденція до зниження рівня «цвітіння» синьо-зелених водоростей. Що стосується забрудненості моря сміттям та пластиком, то цей показник почали вимірювати лише нещодавно. Наразі кількість сміття в Чорному морі становить 90 одиниць на 1 км2. І це вдвічі більше, ніж у Середземному морі. На жаль, ця тенденція є негативною, адже щогодини у Чорне море з великими річками приноситься від 6 до 50 елементів сміття, тому кількість сміття в Чорному морі зростає.

Водночас за останні 30 років глибина розташування сірководневого прошарку збільшилася на 20 м – як відомо, 90% обсягу Чорного моря – це сірководень, і зараз в центрі моря глибина прошарку з киснем складає лише 54 м.

Разом з тим  за останні 20 років популяції чорноморських дельфінів – афаліни, білобочки та морської свині – не зменшилися. Наразі там мешкає 253 тисячі дельфінів.

Також аналізи виявили у морі 124 специфічні речовини-забрудники. Зокрема, у дельті Дунаю та Дунайському масиві, Дніпро-Бузькому лимані – показники хімічного стану води погіршилися, у Дністровській затоці – хімічний стан залишається задовільним, біля Кінбурнської коси – показники покращилися, від Дністровської до Одеської затоки і від неї до Тендровської затоки – хімічний стан води також покращився. А у зоні змішування вод північно-західного шельфу Чорного моря із водами його центральної відкритої глибоководної частини – хімічний стан залишається задовільним.

Крім того, фіксується збільшення кількості не «рідних» для Чорного моря видів тварин, які можуть нашкодити водоймі – новий метод аналізу залишків ДНК живих організмів показав присутність у Чорному морі нових середземноморських видів – монровійської риби-хірурга, червоної баракуди, риючого бичка тощо.

Нагадаємо, в Україні більше половини об’єктів водопостачання мають в роботі відхилення від встановлених норм.

водаМинэкологииМінекологіїмореприрода
Опитування
poll5x
10

голосів

Голосування

Залишилось 26 днів 14 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись