headerImage
Економіка

280 мільйонів євро виділять для проєктів у сфері навколишнього середовища в ЄС

Роман Скрипин

Європейська комісія схвалила інвестиційний пакет на суму 280 млн євро з бюджету ЄС для 120 нових проєктів програми LIFE

Це фінансування ЄС призведе до загального обсягу інвестицій в розмірі близько 590 млн євро, які допоможуть досягти амбітних цілей у сфері навколишнього середовища, природи та клімату. Ця сума на 37% більше, ніж в минулому році.

Проєкти допоможуть досягти цілей «Європейського Зеленого Курсу», підтримуючи Стратегію ЄС щодо збереження біорізноманіття та План дій щодо економіки замкнутого циклу. Це також буде сприяти екологічному відновленню після пандемії коронавірусу та допоможе Європі стати кліматично нейтральним континентом до 2050 року. Багато з нових проєктів будуть реалізовані спільно з державами-членами.

Близько 220 млн євро виділяються на проєкти у сфері навколишнього середовища та ефективності використання ресурсів, природи і біорізноманіття, а також екологічного керівництва та інформації, та понад 60 млн євро – на підтримку проєктів щодо пом’якшення наслідків зміни клімату, адаптації та управління згідно даних EU.

Великі інвестиції будуть спрямовані на захист та покращення біорізноманіття Європи. Такі проєкти, як відновлення торфовищ – унікальних екосистем, які є домом для багатьох, а також рідкісних і під загрозою зникнення видів, – сприятимуть реалізації Стратегії ЄС щодо збереження біорізноманіття. Торфовища також є важливим поглиначем вуглецю і можуть стимулювати прагнення Європи до кліматичної нейтральності до 2050 року.

Проєкти LIFE сприяють зниженню енергоспоживання в нових будівлях відповідно до прийнятої Стратегії реновації в ЄС. Фінанси будуть спрямовані на розробку універсального і доступного низьковуглецевого рішення, яке може знизити споживання енергії у всіх нових будинках до 40%.

Фінанси по проєктам також поліпшать управління відходами відповідно до нового Плану дій ЄС щодо економіки замкнутого циклу. Крім цього, кошти будуть виділені для енергоємних галузей промисловості з метою скорочення викидів парникових газів відповідно до амбітного плану Комісії з питань клімату та забезпечення кліматичної нейтральності.

Класифікація проєктів LIFE:

  • 47 проєкти LIFE у сфері навколишнього середовища та ефективного використанню ресурсів в сумі 208 млн євро, з яких 76 млн євро виділить ЄС. Ці проекти охоплюють дії в п’яти сферах: повітря, навколишнє середовище та здоров’я, ефективність використання ресурсів і економіка замкнутого циклу, відходи та вода.
  • 34 проєкти LIFE у сфері природи та біорізноманіття будуть підтримувати виконання Директив ЄС про птахів, а також Стратегії ЄС щодо збереження біорізноманіття до 2030 року. Загальний бюджет складає 221 млн євро, з яких ЄС заплатить 133 млн євро.
  • 16 проєктів LIFE щодо пом’якшення наслідків зміни клімату матимуть загальний бюджет 86 млн євро, з яких 32 млн євро будуть виділені ЄС.
  • 15 проєктів LIFE з адаптації до зміни клімату будуть сформовані на 50 млн євро, 26 млн з яких надійдуть з фондів ЄС.
  • 8 проєктів LIFE у сфері управління навколишнім середовищем на суму 17 млн євро, включаючи 9 млн євро, які внесе ЄС, підвищать поінформованість широкої громадськості про екологічні проблеми та допоможуть державним органам контролювати і забезпечувати дотримання екологічного законодавства ЄС.
  • 3 проєкти LIFE з управління кліматом поліпшать управління та підвищать обізнаність про зміну клімату із загальним бюджетом в 7 млн євро, 4 мільйонів євро з яких надійдуть від ЄС.

Теги розділу

ЄС
інвестиції
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 20 годин

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 20 годин

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишилось 10 днів 20 годин

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись