За даними ООН, через постійне недоїдання у 90 млн дітей до п’яти років відзначають затримку розвитку
Ілюстративне фото
На Землі голод загрожує 34 мільйонам людей через те, що пандемія, економічна криза та військові конфлікти заважають доставити харчові продукти в країни, де люди потребують допомоги. Про це повідомили в доповіді ООН.
За даними організації, конфлікти й економічні потрясіння, пов’язані з пандемією, привели до різкої нестачі продовольства у цілому ряді країн. Для 34 мільйонів людей голод – вже реальна загроза їхньому життю.
У звіті Альянсу зазначають, що у 2020 році не менше 155 мільйонів жителів у 55 країн потребували продуктів харчування. Ця цифра на 20 млн більша, ніж було у 2019 році.
За міжнародно визнаною шкалою, яка характеризує ступінь продовольчої кризи, минулого року 133 тисячі людей були в «катастрофічних умовах». Так називають п’яту та останню стадію нестачі їжі. Ці люди проживають у Буркіна-Фасо, Південному Судані та Ємені.
В ООН відзначають, що «катастрофічний рівень» голоду означає, що десь в інших країнах в XXI столітті люди будуть вмирати від реального голоду.
На четвертому рівні дефіциту продуктів знаходяться 38 країн. Вони також потребують термінової допомоги.
Через постійне недоїдання у дітей, які живуть в таких країнах, відзначають затримку розвитку. Йдеться про 90 млн дітей до п’яти років у 55 країнах світу, де є гостра нестача продуктів харчування. Велика частина їх проживає в Африці.
На думку авторів звіту, всесвітня пандемія ще більше виявила проблеми глобальної продовольчої системи. Вони переконані, що прогодувати мільярди людей можна, якщо дбайливо ставитися до ресурсів планети.
В ООН закликають міжнародне співтовариство звернути увагу на проблему та допомогти країнам, де потребують продуктів харчування.
Нагадаємо, за даними ООН, половина жінок у країнах, що розвиваються, не має права на «тілесну автономію».