Найбільше українці довіряють державним банкам
В Україні 34% громадян з різних причин не довіряють банкам. А ті, хто більш позитивно ставиться до банківської системи, віддають перевагу державним фінустановам. Такі дані соціологічного дослідження Ощадбанку.
Про це повідомив Голова Правління Держбанку Сергій Наумов, передає видання «Мінфін».
З’ясувалося, що за рівнем довіри серед українців перше місце посідають держбанки (26% опитаних), друге – іноземні (12%), третє – українські приватні банки (10%).
Тільки 23% опитаних українців назвали банки своїми партнерами. Водночас 35% респондентів вважають банки своїми ворогами. 42% не змогли визначитися з тим, хто ж для них банківська система. У своїй більшості це люди, яких банки просто зобов’язані «перетягнути на свій бік», впевнений Наумов.
Щоб переманити на свій бік таких потенційних клієнтів, банки вводять нові послуги і функціонал, в тому числі для заробітку.
«Які можуть бути аргументи на користь банків? Ключові фактори: надійність та стабільність. Наразі з цим в українській фінансовій системі проблем немає і не передбачається. Далі – якість сервісу, максимальне задоволення фінансових потреб, зрозумілі тарифи і навіть емоційний контакт. Зараз усе це фактично є вимогою для фінансових інститутів, які планують перемагати в конкурентній боротьбі», – наголосив Сергій Наумов.
Соціологічне дослідження Ощадбанк провів спільно з Gradus Research – провайдером, який робить «соціологію в смартфоні».
Нагадаємо, за даними НБУ, в 2021 році в Україні банки закрили 449 відділень. «Рекордсменом» із закриття став Ощадбанк, який закрив минулого року 235 відділень. Таким чином, станом на 1 січня 2022 року в країні залишилося 6 685 банківських відділень.