headerImage
Суспільний інтерес

35 видів: у Литві склали список тварин, заборонених до ввезення та утримання

Наталія Бойко

Інвазивні види завдають шкоди природі країни

Департамент охорони навколишнього середовища Литви склав список так званих інвазивних тварин та рослин, заборонених до ввезення та утримання на території країни. До списку увійшли 35 видів, повідомляє Delfi.

«Ці види завдають значної шкоди нашій природі, тому їх треба контролювати, не давати поширюватися та знищувати. Треба підкреслити, що утримання інвазивних видів, їх вирощування, розмноження, обмін, розповсюдження, ввезення і торгівля та будь-які інші дії заборонені, за порушення загрожує адміністративна відповідальність», – заявила фахівець відділу охорони природних ресурсів Йоліта Матулявічене.

Читати також: Арабатську Стрілку окупували двокілограмові медузи

Так, за даними Департаменту, у водоймах Литви в останні роки були помічені американські червоновухі черепахи, які витісняють споконвічних мешканців – європейських болотяних черепах. А смугастий та американський сигнальний раки загрожують існуванню місцевих раків, оскільки є рознощиками чуми раків (самі вони до неї нечутливі).

До списку інвазивних видів також потрапили єноти-полоскуни, єнотоподібні собаки, американські норки, ондатри, бички-кругляки та американські казарки.

«Люди мають знати, що для того, щоб завести інвазивну тварину, треба отримати дозвіл Агентства з охорони природи. За незаконне утримання цих тварин загрожує штраф до 600 євро та конфіскація тварини», – підкреслили в Департаменті.

животныеЛитватварини
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 15 днів 0 годин

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 0 годин

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись