headerImage
Економіка

5 головних цілей споживчої політики ЄС впродовж 2020–2025 років

Роман Скрипин

Європейська комісія представила Новий порядок денний для споживачів, щоб дати можливість європейським громадянам брати активну роль в екологічній та цифровій трансформації

У Порядку денному також розглядаються способи підвищення захисту споживачів та стійкості до зовнішніх впливів під час і після пандемії COVID-19, яка привела до серйозних проблем, що вплинули на повсякденне життя громадян ЄС.

Порядок денний має пріоритети і ключові напрямки дій, які необхідно впровадити протягом наступних 5 років разом із державами-членами на європейському та національному рівнях. Це буде включати нову юридичну пропозицію, спрямовану на надання споживачам більш якісної інформації про стійкість, адаптацію існуючого законодавства до цифрової трансформації, а також план дій щодо безпечності продукції з Китаю.

Пандемія COVID-19 вплинула на велику кількість сфер життя споживачів, наприклад онлайн-шахрайство або скасування домовленостей про поїздки. Комісія буде підтримувати боротьбу з шахрайством у співпраці з мережею по захисту прав споживачів. Крім того, Комісія продовжить забезпечувати захист прав мандрівників і пасажирів ЄС в разі скасування поїздок. Комісія також проаналізує довгостроковий вплив COVID-19 на моделі споживання європейців, що стане основою для майбутніх політичних ініціатив згідно даних EU.

Новий порядок денний для споживачів є прогнозом споживчої політики ЄС впродовж 2020–2025 рр. у п’яти ключових сферах:

  1. «Зелена трансформація». Комісія прагне забезпечити, щоб екологічні продукти були доступні на ринку ЄС і щоб споживачі мали всю необхідну інформацію для усвідомленого вибору товару. Так як цей процес не може бути реалізованим без участі компаній, Комісія планує спільне співробітництво з метою підтримки сталого споживання.
  2. Цифрова трансформація. Комісія вважає, що цифрова трансформація серйозно змінює повсякденне життя споживачів, пропонуючи нові можливості. Робота Комісії буде спрямована на протидію комерційній практиці в Інтернеті, яка ігнорує право споживачів робити усвідомлений вибір, зловживає поведінковими упередженнями або спотворює процеси прийняття рішень. Це може стосуватися таких тем, як темні шаблони та прихована реклама.
  3. Ефективне забезпечення прав споживачів. Хоча забезпечення прав споживачів є обов’язком держав-членів, Комісія використовує в даному процесі координуючу роль. Це буде допомагати державам-членам в своєчасному застосуванні та забезпеченні додержання закону про захист прав споживачів, в тому числі через мережу співпраці щодо захисту прав споживачів.
  4. Особливі потреби певних груп споживачів. Певні групи споживачів можуть бути особливо вразливими і потребують особливих гарантій, наприклад, діти, люди похилого віку або особи з обмеженими можливостями. Комісія планує розглянути вимоги до стандартів на товари для догляду за дітьми. Комісія також збільшить фінансування для проведення консультацій та рекомендацій щодо боргу в державах-членах для сталого розвитку.
  5. Міжнародне співробітництво. У глобалізованому світі, де онлайн-покупки здійснюються за межами кордонів держав, співробітництво з міжнародними партнерами має вирішальне значення. В 2021 р. Комісія розробить план дій з Китаєм щодо підвищення безпеки товарів, що продаються в Інтернеті. З 2021 р. Комісія також буде розвивати нормативну підтримку, технічну допомогу та збільшення потенційних можливостей регіонів-партнерів ЄС, в тому числі Африки.

Теги розділу

екологія
ЄС
сфера
технології
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 22 години

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 22 години

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишилось 10 днів 22 години

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись