headerImage
Суспільний інтерес

61-річного українця окупаційна влада Криму засудила на 12 років за «шпигунство»

Анна Головаш

Костянтин  Ширінг заявив, що його обмовили

Так званий «Верховний суд Криму» засудив 61-річного українця Костянтина Ширінга до 12 років позбавлення волі. Він відбуватиме покарання в колонії суворого режиму за звинуваченням у «шпигунстві». Захист подасть апеляцію на винесений вирок.

Про це  повідомляє «Кримська правозахисна група».

Засідання відбулося в закритому режимі, а інформацію про вирок озвучив адвокат ув’язненого Дмитро Дінзе. Він повідомив, що прокурор просив 14 років позбавлення волі для його підзахисного, а захист – виправдати Костянтина Ширінга.

Ширінг просив так званий суд виправдати його, повідомивши, що «його обмовили та звалили на нього всю провину».

Як відомо, 15 квітня 2020 року ФСБ РФ заявила про затримання в Криму учасників «української розвідувально-диверсійної групи», до якої нібито входила «російська військовослужбовець, підозрювана у видачі державної таємниці», – Тетяна Кузьменко і громадянин України, якого підозрюють у «здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби»,  Костянтин Ширінг.

Були порушені справи «про державну зраду і шпигунство».

Відомо, що Ширінг страждає серцево-судинними захворюваннями. Він декілька разів звертався із заявою про медичну допомогу до адміністрації Сімферопольського СІЗО.

Нагадаємо, українською прокуратурою за порушення прав людини в окупованому Росією Криму відкрито майже 400 справ. Серед них майже 100 – за фактами порушення законів та звичаїв війни. Повідомлено про підозру 77 особам.

Крымукраїнець
Опитування
poll5x
76

голосів

Голосування

Залишилось 19 днів 17 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
70

голосів

Голосування

Залишилось 19 днів 17 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись