headerImage
Економіка

64% європейців вважають економічну ситуацію в ЄС складною

Роман Скрипин

Довіра до діяльності ЄС залишається стабільною у період пандемії коронавірусу

Європейці впевнені, що ЄС зможе приймати правильні рішення у відповідь на пандемію і в майбутньому. В опублікованому новому дослідженні Standard Eurobarometer європейські громадяни визначають економічну ситуацію в якості основної проблеми на рівні ЄС. Це питання також є головним на національному рівні, далі йдуть сфери здоров’я та безробіття.

В дослідженні Standard Eurobarometer, проведеному в 27 країнах-членах ЄС та у Великобританії в липні-серпні 2020 року, занепокоєння з приводу економічної ситуації розглядається в контексті сприйняття поточного стану економіки. 64% європейців вважають ситуацію «поганою», а 42% європейців впевнені, що країни вирішать несприятливі наслідки коронавірусу «до 2023 року чи пізніше».

Європейці розділилися щодо заходів, які реалізовані ЄС для боротьби з пандемією (45% «задоволені» і 44% «не задоволені»). Однак 62% говорять, що довіряють ЄС в прийнятті правильних рішень в майбутньому, а 60% зберігають оптимізм щодо майбутнього ЄС, згідно з даними EU.

Довіра та імідж ЄС

Довіра до ЄС залишається стабільною з осені 2019 року на рівні 43%, незважаючи на коливання громадської думки під час пандемії. Довіра до національних урядів та парламентів збільшилася (40% і 36% відповідно). У 15 державах-членах більшість респондентів заявили, що довіряють ЄС, причому найвищі рівні спостерігаються в Ірландії (73%), Данії (63%) і Литві (59%). Найнижчий рівень довіри до ЄС спостерігається в Італії (28%), Франції (30%) та Греції (32%). У 13 інших державах-членах ЄС створюється переважно нейтральний образ респондентів, причому найвищі частки спостерігаються на Мальті (56%), в Іспанії, Латвії та Словенії (всі 48%).

Основні проблеми на рівні ЄС та на національному рівні

Громадяни назвали економічну ситуацію найбільш складною проблемою в ЄС – більше однієї третини (35%) всіх респондентів, що значно зросло з осені 2019 року. Європейці все більше стурбовані фінансовим станом держав-членів (23%, найвищий рівень з весни 2015 року). Безробіття також значно зросло за значимістю (28%), далі зростання цін/інфляція/вартість життя (18%), навколишнє середовище (14%) і державний борг (12%). Імміграція знаходиться на найнижчому рівні за останні шість років (11%).

Ключові сфери політики

Європейці продовжують визначати «розвиток відновлюваних джерел енергії» та «боротьбу з пластиковими відходами» в якості головних пріоритетів. Більше однієї третини вважає, що головними напрямками мають бути підтримка фермерів ЄС (38%) та розвиток економіки замкнутого циклу (36%). Трохи більше трьох з десяти впевнені, що скорочення споживання енергії (31%) має бути головним пріоритетом. Підтримка Економічного та валютного союзу залишається високою: 75% респондентів виступають за єдину валюту в ЄС.

Громадянство ЄС та європейська демократія

Більшість людей в 26 державах-членах ЄС (крім Італії) є громадянами ЄС. На національному рівні найвищі показники спостерігаються в Ірландії і Люксембурзі (по 89%), Польщі (83%), Словаччини та Німеччини (по 82%), Литві (81%), Угорщини, Португалії та Данії (всі по 80%). Більшість європейців (53%) говорять, що задоволені ефективністю демократичних процесів в ЄС. Частка «незадоволених» респондентів з осені 2019 року збільшилася до 43%.

Оптимізм щодо майбутнього ЄС

У цей неспокійний період 60% європейців з оптимізмом дивляться в майбутнє ЄС. Найвищі показники в Ірландії (81%), Литві та Польщі (обидві по 75%) і Хорватії (74%). Найнижчий рівень оптимізму в Греції (44%) та Італії (49%), де песимізм переважає, і у Франції, де думки розділилися порівну (49% проти 49%).

Теги розділу

економіка
Європа
пандемия
banner
Останні новини

Австрійське село, яке тисячу років називалося Fucking, з 1 січня змінить назву

27 листопада 2020 20:05


Через карантин в Україні на 54% збільшилася кількість повідомлень про домашнє насильство

27 листопада 2020 19:23


Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

27 листопада 2020 17:48


З жовтня в Україні стало більше на 1 740 машин із «зеленими» номерами

27 листопада 2020 17:26

Опитування
poll3x
13

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 29 днів 22 години

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. На Вашу думку - це :

Тепер середня тяжкість захворювання буде визначатися при рівні сатурації (насичення крові киснем) у 92%, а не 93%, як зараз. Критерії, що визначають необхідність у госпіталізації: частота дихання – менше 10 або більше 30; сатурація – менше 92%; порушення свідомості; наявність низки супутніх захворювань.

Image

Павло Нера

0 коментарів


poll2x
9

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 22 години

Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу?

25 жовтня, в день місцевих виборів, було проведено всеукраїнське опитування, ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським. Одне з п’яти питань стосувалося легалізації канабісу в медичних цілях. Згідно з результатами опитування, які охопили 74% підрахованих анкет, 64,8% українців підтримують легалізацію канабісу, 29,5% – проти.

Image

Ия Яновски

0 коментарів


poll3x
5

голосів

Голосування

Залишилось 10 днів 22 години

Шоу «Міністр хворіє в прямому ефірі»: чи справді Максим Степанов проходить «шлях звичайного пацієнта»?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який захворів на минулому тижні, пообіцяв у неділю пройти весь шлях «звичайного пацієнта», доповідаючи своїм фоловерам в соцмережі про кожен етап цього шляху. «Я планую пройти весь цей період, як звичайний пацієнт, фіксувати всі етапи й одразу, разом із командою Міністерства охорони здоров’я, шукати шляхи вирішення проблемних питань. Інформацією щодо свого «шляху пацієнта» я ділитимуся з вами щодня», – написав Степанов на своїй сторінці у «Фейсбуці». Детальніше – тут: https://iviche.com/news/koronavirus-ta-kabmin-v-sekretariati-zalyshylosia-tilky-dvoie-zdorovykh-stepanov-zrobyv-druhyy-krok-khvoroho

Image

Ия Яновски

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись