headerImage
Суспільний інтерес

800-річна традиція: у Великій Британії почали перепис королівських лебедів

Наталія Бойко

Церемонія проводиться щороку і збирає безліч глядачів

У Великій Британії стартував щорічний перепис птахів на Темзі, який дозволить дізнатися, скільки лебедів належить королеві Єлизаветі II, повідомляє УНІАН.

Ця традиція налічує вже понад 800 років: у Середньовіччі лебедине м’ясо вважалося цінним делікатесом, тому право володіти лебедями належало виключно монархам. Пізніше воно частково розділилося між декількома гільдіями, однак традиція підрахунку збереглася до наших днів.

Читати також: До бібліотеки Шеффілдського собору повернули книгу, яку взяли почитати три століття тому

У наш час лебедів рахують святково одягнені орнітологи на човнах, прикрашених королівською символікою. На церемонію перепису приходить подивитися безліч глядачів. Протягом п’яти днів вчені будуть шукати уздовж берега дорослих лебедів та їхніх пташенят, записувати їхні параметри, зважувати і заносити до реєстру.

Теги розділу

Великобритания
животные
тварини
Останні новини
Опитування
poll7x
4 062

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 4 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 4 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись