headerImage
Економіка

Аудит підтвердив тотальне розкрадання стратегічних державних запасів

Антон Годенко

У Держрезерві також виявили зіпсовані продукти на сотні мільйонів гривень

Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень, катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації – такий стан справ виявлено під час перевірки підприємств Держрезерву. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з посиланням на інформацію Держаудитслужби.

Як зазначили у Міністерстві, масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбувалась у Держрезерві вперше за останні роки.

Так, за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлено псування зерна і неможливість його подальшого використання навіть для кормів на суму 35,5 млн гривень. Причина – недбале та неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. До прикладу, терміни зберігання зернової продукції складають 2 роки, тоді як зерно на держпідприємствах зберігається ще з врожаю 2010-2011 років.

Варто зазначити, що лише на одному з підприємств Держрезерву виявлено нестачу зерна на суму 27,9 млн гривень.

Водночас за результатами перевірки зберігання продуктів харчування встановлено, що на підприємствах виявились товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно закінчилися. Таких прострочених товарів, які можуть бути лише утилізовані, нараховується на суму понад 100 млн гривень.

Також на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн гривень.

Перевірка фінансово-господарської діяльності підприємств Держрезерву встановила, що сума порушень склала 31,4 млн гривень.

При цьому ревізіями встановлено порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладання договорів.

Як зазначили у Мінекономіки, наразі матеріали ревізії передано до НАБУ, СБУ та Національної поліції України для ухвалення процесуальних рішень.

Нагадаємо, Рахункова палата завершила перший за всю історію незалежності України аудит фінансово-господарської діяльності Верховної Ради і виявила численні недоліки та порушення.

аудитгосрезервзапаси
Опитування
poll5x
128

голосів

Голосування

Залишилось 14 днів 13 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
114

голосів

Голосування

Залишилось 14 днів 13 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись