У цьому році багато вітчизняних агропідприємств ризикують потрапити до розряду збиткових
У 2019 році прибутковість виробництва зернових культур в Україні різко знизилась і склала 11,8%, тоді як за попередні роки в середньому вона становила близько 30%, що є найнижчим показником, починаючи з 2014 року. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.
Як зазначили в УКАБ, зниження прибутковості серед іншого також спостерігається і по виробництву олійних культур, зокрема рентабельність соняшнику, який зазвичай є однією з найбільш прибуткових культур, в минулому році склала лише 23,5%, в той час як середній показник попередніх років становив 50%.
Також збитковим вже другий рік поспіль є виробництво цукрових буряків, що підтверджується зменшенням посівних площ та закриттям ряду цукрових заводів.
Незважаючи на постійне підвищення урожайності культур та рекордні врожаї, рентабельність виробництва в рослинництві за останні 5 років суттєво знизилась.
«Основною причиною зменшення прибутковості є зростання вартості ресурсів агровиробництва на фоні зниження цін зернових та олійних. Так, лише за останніх три роки орендна плата за землю зросла на 55%, а заробітна плата працівників збільшилась у 2 рази. Крім того, збільшилися податкові відрахування через скасування спецрежиму оподаткування ПДВ в 2017 році, що коштувало аграріям понад 30 млрд грн», – сказав генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.
За його словами, виходячи з поточної ситуації на ринках та складних погодних умов, у поточному році очікується подальше зниження рентабельності агровиробництва і багато підприємств, скоріш за все, опиняться за межею збитковості.