Жителі сільської місцевості частіше скаржаться на нестачу технічних засобів для навчання дітей
Абсолютна більшість українських батьків – 65%, проти дистанційної освіти. Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І Кучеріва.
За результатами соцопитування, 50% сімей, чиї діти чи онуки ходять до школи, погодилися з тим, що запровадження дистанційної освіти тією чи іншою мірою сприяло захисту їх родини від потенційного зараження коронавірусною інфекцією, а 56% зазначили, що проблем від запровадження дистанційної форми навчання було більше ніж користі.
Водночас серед найпоширеніших проблем, які виникали під час дистанційної освіти, батьки зазначали зниження рівня успішності дітей (72%), брак уваги вчителів до потреб дітей під час навчання (51%) та формальний підхід вчителів до проведення дистанційного навчання (50%).
Разом з тим сім’ї з різних областей України зустрічалися з дещо різними перешкодами на шляху до здобуття їх дітьми середньої освіти. Батьки з західних та південних областей України частіше за батьків з інших частин держави скаржилися на погану якість домашнього інтернет-зв’язку під час навчання. Для батьків дітей з Донецької та Луганської областей, окрім падіння успішності, найгостріше стояло питання використання різних онлайн-платформ і месенджерів у комунікації дітей з вчителями (47%) та недостатність технічних пристроїв для участі в онлайн-уроках (44%).
Батьки з сіл частіше за батьків з інших населених пунктів повідомляли про проблему з нестачею технічних пристроїв для участі в онлайн-уроках: 53% батьків вказали саме на цю проблему порівняно з 20% у великих містах (понад 500 тис. населення). Так само батьки у селах набагато частіше скаржилися на погану якість інтернет-зв’язку (60% проти 29%) і проблему з використанням різних онлайн-платформ і месенджерів у комунікації (51% проти 33%).
Опитування проводилося з 1 по 7 червня 2021 року. Методом телефонного інтерв’ю було опитано 2 003 респондента віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих території АР Крим та окремих районів у Донецькій та Луганській областях. Статистична похибка вибірки складає 2,4%.
Нагадаємо, за даними опитування, 70% учнів заявили, що задоволені тим, як організовано дистанційне навчання.