headerImage
Суспільний інтерес

Близько чверті українців хоче покинути Україну

Антон Годенко

Популярними для проживання є США, Канада та країни ЄС

Переважна більшість українців не мають намірів виїжджати з країни за кордон на постійне місце проживання. Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба платформи LibertyReport.

За результатами соцопитування було виявлено, що 23% дорослого населення України хочуть змінити країну проживання, а 77% – ні.

Найбільш популярними для життя серед опитаних українців є США, Канада, загалом країни ЄС, окремо Німеччина, Польща, Іспанія, Італія та Чехія. Цікаво, що показник бажаючих виїхати з України серед чоловіків і жінок майже ідентичний: 24% і 22% відповідно. Якщо говорити про географічний розподіл респондентів, які хочуть змінити країну проживання, то тут також все майже однорідно: 21% на Заході, 24% на Півдні, 23% на Сході та 23% у Центральній Україні.

Важливою є відмінність за віком респондентів. Так, у віці 18–29 років це 30% опитаних, у віці 30–44 роки – 29%, у віці 45–59 років – 28%, а ось у віці 60+ лише 8%.

Такий віковий показник аналітики пов’язують з можливістю знайти роботу та призвичаїтись до нових умов існування, що з віком зробити складніше.

Окрім дорослого населення були опитані також 200 підлітків 14–17 років з усієї України. З них 35%, що на 52% (12 п.п.) більше бажаючих виїхати з України, ніж серед дорослих. Серед опитаних підлітків схвально відповіли 38% юнаків і 31% дівчат.

Також варто звернути увагу на географічний розподіл. Цікаво, що на Заході України, де історично більше людей виїжджають на заробітки та постійне місце проживання за кордон, лише 20% підлітків відповіли, що також хочуть змінити країну. У Центрі цей показник складає 32%, на Півдні – 41%, а ось на Сході він є найбільшим – 50%.

Експерти вважають, що такий результат на Сході країни має декілька причин. По-перше, звичайно, це близькість військового конфлікту, що викликає страх та тривогу. По-друге, на Сході менше людей вже мали досвід роботи за кордоном, тому у підлітків менша кількість інформації про труднощі такого вибору.

Опитування проводилося серед населення в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованої АР Крим та окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Методом опитування онлайн та за допомогою телефону у пропорції 70:30 було опитано 1 500 респондентів. Соціологічна похибка не перевищує 2,58%.

Нагадаємо, за результатами соціологічного опитування, 57,1% назвали дії чинної влади непрофесійними і дилетантськими, ще 16,3% вважають їх популістськими, а компетентними – 12,1% опитаних.

виїздопитуванняукраїнці

Поширити:

Вам може сподобатись