headerImage
Суспільний інтерес

Близько чверті українців хоче покинути Україну

Антон Годенко

Популярними для проживання є США, Канада та країни ЄС

Переважна більшість українців не мають намірів виїжджати з країни за кордон на постійне місце проживання. Такі дані дослідження громадської думки наводить Соціологічна служба платформи LibertyReport.

За результатами соцопитування було виявлено, що 23% дорослого населення України хочуть змінити країну проживання, а 77% – ні.

Найбільш популярними для життя серед опитаних українців є США, Канада, загалом країни ЄС, окремо Німеччина, Польща, Іспанія, Італія та Чехія. Цікаво, що показник бажаючих виїхати з України серед чоловіків і жінок майже ідентичний: 24% і 22% відповідно. Якщо говорити про географічний розподіл респондентів, які хочуть змінити країну проживання, то тут також все майже однорідно: 21% на Заході, 24% на Півдні, 23% на Сході та 23% у Центральній Україні.

Важливою є відмінність за віком респондентів. Так, у віці 18–29 років це 30% опитаних, у віці 30–44 роки – 29%, у віці 45–59 років – 28%, а ось у віці 60+ лише 8%.

Такий віковий показник аналітики пов’язують з можливістю знайти роботу та призвичаїтись до нових умов існування, що з віком зробити складніше.

Окрім дорослого населення були опитані також 200 підлітків 14–17 років з усієї України. З них 35%, що на 52% (12 п.п.) більше бажаючих виїхати з України, ніж серед дорослих. Серед опитаних підлітків схвально відповіли 38% юнаків і 31% дівчат.

Також варто звернути увагу на географічний розподіл. Цікаво, що на Заході України, де історично більше людей виїжджають на заробітки та постійне місце проживання за кордон, лише 20% підлітків відповіли, що також хочуть змінити країну. У Центрі цей показник складає 32%, на Півдні – 41%, а ось на Сході він є найбільшим – 50%.

Експерти вважають, що такий результат на Сході країни має декілька причин. По-перше, звичайно, це близькість військового конфлікту, що викликає страх та тривогу. По-друге, на Сході менше людей вже мали досвід роботи за кордоном, тому у підлітків менша кількість інформації про труднощі такого вибору.

Опитування проводилося серед населення в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованої АР Крим та окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Методом опитування онлайн та за допомогою телефону у пропорції 70:30 було опитано 1 500 респондентів. Соціологічна похибка не перевищує 2,58%.

Нагадаємо, за результатами соціологічного опитування, 57,1% назвали дії чинної влади непрофесійними і дилетантськими, ще 16,3% вважають їх популістськими, а компетентними – 12,1% опитаних.

Теги розділу

виїзд
опитування
українці
Останні новини
Опитування
poll7x
4 067

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 2 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

129 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 2 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись