На думку громадян, в умовах пандемії МОН є відповідальним за якість освіти
Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією. Такі дані соціологічного опитування наводить Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва».
Відповідно до результатів опитування,скоріше не підтримують запровадження дистанційної освіти 25,1% респондентів, категоричного не підтримують 24,6%, важко сказати – 18%. У той же час підтримують такий крок 32% опитаних. При цьому категорично негативних оцінок найбільше у Південному (29%) та Східному (28%) регіонах країни.
Найістотнішими проблемами, з якими стикнулися наші громадяни у зв’язку із переходом на дистанційне навчання, є зниження рівня успішності дітей (26%), брак уваги учителів до потреб дітей під час навчання (22%) та технічні проблеми: погана якість Інтернету (21%) чи відсутність пристроїв для онлайн-навчання (19%). Про брак технічних засобів зазначають близько 20-30% громадян у невеликих містах (до 100 тис. мешканців).
Водночас, на думку більшості українців, головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки, а 11% вважають, що відповідальність за цей процес має нести Президент України.
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.