headerImage
Наука і освіта

Близько половини українців вважають більш якісною освіту в іноземних вишах

Антон Годенко

Три українських виші зберігають лідерство за популярністю серед абітурієнтів

На думку 40% українців, саме закордонні навчальні заклади забезпечують більш високий рівень знань, тоді як українські виші назвали 15% опитаних. Такі дані вивчення громадської думки оприлюднює Соціологічна служба R@B Group.

Згідно з даними соцопитування, третина респондентів (33%) вважають, що справжній рівень знань в українських і зарубіжних навчальних закладах приблизно однаковий, а кожен десятий (12%) не визначився з цього питання.

Слід зазначити, що порівняно з 2017 роком помітно зменшилася кількість тих, хто вважає рівень знань в українських навчальних закладах загалом кращим і помітно зросла кількість тих, хто вважає рівень знань в Україні й за кордоном однаковим.

Цьогоріч на бакалаврат подано 1 млн 85 тис. 679 заяв, що майже на 7% більше, ніж в минулому році, а в магістратуру – 166 тис. 534 заяви, також майже на 7% більше, ніж в минулому році.

Найпопулярнішими серед абітурієнтів вишами залишаються Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (11 483 подані заяви), Національний університет «Львівська політехніка» (7 738) і Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (7 061).

Значно частіше рівень знань в українських навчальних закладах вважають найкращим жителі сільської місцевості, а також західного і східного регіонів. Тоді як потенціал зарубіжної освіти вище оцінюють українці у віці до 40 років і жителі Західної України, серед яких найменше тих, хто вважає якість української та зарубіжної освіти приблизно однаковим.

Водночас майже половина українців (49%) вважають, що в Україні можна отримати гарну освіту, тоді як протилежної точки зору дотримується лише кожен десятий респондент (12%). Третина (31%) вважають, що отримати гарну освіту в Україні наскільки можливо, настільки й ні, а ще 8% – не визначились. Порівняно з 2017 роком думка українців з цього питання суттєво не змінилася.

Найбільші розбіжності в думках відносно того, чи можна отримати гарну освіту в Україні, пов’язані з місцевістю і регіоном проживання. Так, значно менше тих, хто вірить у можливість гарної освіти в Україні проживають у міських поселеннях (крім обласних центрів) і в східному регіоні. Тоді як найбільше таких в обласних центрах, західному і південному регіонах.

Втім, щороку чимала кількість українських випускників поповнює ряди студентства за межами України. Переїзд випускників українських шкіл на навчання за освітніми програмами в країни ЄС, особливо Польщу, в останні роки стає все більш поширеним. Наприклад, в 2017 році таких налічувалося майже 77,5 тис., з яких понад 33 тис. припадало на Польщу. Загалом лише протягом 2014–2017 років кількість українських студентів за кордоном зросла майже вдвічі.

Водночас найбільше українці хотіли б дати освіту своїй дитині саме в Україні (22%). Далі за перевагами йдуть США (13%), Німеччина і Швеція (по 10%), Канада і Польща (по 7%), Англія, Чехія, Франція (по 2%). При цьому 15% опитаних вважають, що де вчитися має вирішувати сама дитина, а ще 8% – не визначились.

Опитування проводилося з 10 до 21 липня 2021 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 1 813 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, в цьому році на Зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалося рекордне число українців – 389 тисяч 710 абітурієнтів.

вишВУЗосвіта

Поширити:

Вам може сподобатись