Вуглекислого газу у земній атмосфері стає все більше
За даними науковців, у 2025 році рівень СО2 в атмосфері Землі може досягти рекордних за останні 3,3 мільйони років показників. Про це пише «Сегодня» із посиланням на результати дослідження NASA, що проводилося у травні цього року.
Як показали виміри, у травні вміст вуглекислого газу в атмосфері складав 414 часток на мільйон, і його рівень постійно збільшується. Значною мірою цей ефект пов’язаний з діяльністю людини – спалюванням викопного палива та вирубуванням лісів. оскільки вуглекислий газ утримує тепло, відповідно зростають і середньорічні температури на планеті.
«Наразі наш рівень вуглекислого газу стрімко збільшується і росте приблизно на 2,5 мільйонної частки на рік. Це означає, що до 2025 року ми повернемо клімат Землі в епоху, яким він був 3,3 мільйони років тому», – заявив кліматолог Томас Чок.
Довідка: 3,3 мільйони років тому (в епоху пліоцена) середньорічні температури на Землі були на 2-3°C більші, а загальносвітовий рівень моря на 25 м вищий, аніж зараз. В період пліоцену на планеті з’явилися (і, ймовірно, вимерли) австралопітеки, а також виникли їхні нащадки Homo habilis (людина уміла) – перші представники виду Homo, до якого також відноситься сучасна людина – Homo sapiens.