headerImage
Наука і освіта

Через пандемію океан забруднили 1,5 млрд масок

Анна Головаш

За даними екологів, за один рік до світового океану потрапляє 14 млн тонн пластику

Фото: oceansasia.org

Пандемія COVID-19 вплинула не тільки на здоров’я людства та економіки країн, але й також на стан екології. І не в найкращий бік. Серед звичайного пластикового сміття, який забруднює океан, тепер є чимало одноразових масок та латексних рукавичок, повідомляє сайт охорони морського середовища OceansAsia.

За даними порталу, за 2020 рік, що минає, до світового океану потрапило 1,5 млрд масок. Екоактивісти з початку пандемії почали відстежувати як швидко засоби індивідуальної гігієни потраплять до берега віддаленого острова на півдні Гонконгу. За словами фахівців, вже через шість тижнів, як COVID-19 досяг Гонконгу наприкінці лютого, вони почали знаходити чималу кількість масок у воді.

Екологи пояснили, що маски виробляють із поліпропілену. Тобто тонких волокон  пластику, які у воді починають розлітатися на маленькі шматочки і залишаються на довгі роки. Адже такий вид пластику, з якого роблять маски, розкладеться через сотні років. За цей час вони будуть загрожувати живим істотам у воді.

Екологи підрахували, якщо з початку пандемії у світі виробили 52 млрд масок, то близько 1,56 млрд опиняться в океані.

«Це лише верхівка айсберга. За нашими підрахунками від 4 680 до 6 240 тонн таких масок зрештою опиняться в океані», – говорить доктор Тіл Фелпс Бондарофф, директор із вивчення OceansAsia і автор звіту про забруднення масками океану.

Щороку до пандемії екологи виловлювали близько 14 млн тонн пластику. Тільки в  Середземне море за рік потрапляє 570 тисяч тонн пластику. За даними організації UN Environment, мікропластик стає їжею для тварин, які живуть у воді. Це у свою чергу загрожує вже не просто екології океану і риб, але й здоров’ю людства.

Нагадаємо, вчені знайшли в Південній Кароліні «дитcадок» для акул, які вимерли 23 млн років тому.

маскиокеан

Поширити:

Вам може сподобатись