headerImage
Політична мапа

Чверть українців мріє про «сильну руку» у владі

Антон Годенко

Громадяни переконані, що будь-який сильний лідер має дотримуватись законодавства та не може порушувати його

Трохи більше чверті опитаних українців вважають, що нашому народу постійно потрібна «сильна рука». Такі дані дослідження громадської думки наводить Фонд «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва.

За результатами соціологічного опитування, приблизно така сама частка опитаних менш категорична й наводить певний перелік ситуацій, коли доречно зосередити всю владу в одних руках. 37% все ж залишаються категоричними противниками того, щоб зосереджувати всю владу в одних руках, а ще 10% не змогли відповісти на це запитання. Цікаво, що підтримка «сильних» лідерів дещо вища у старших вікових групах і менша серед молоді.

Водночас українці хочуть бачити сильного лідера радше як ознаку стабільності, а не диктатури. Про це свідчить те, що 72% респондентів вважають, що будь-який сильний лідер має дотримуватись законодавства та не може порушувати його.

Між тим, попри декларацію запиту на «сильну руку», 54% респондентів вважають, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. Ще майже 20% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, а майже 17% опитаних заявили про те, що для них не має значення, демократичний режим у країні чи ні. Варто зазначити, що показники підтримки демократії як політичного режиму залишаються максимальними, якщо порівняти з опитуваннями до Революції Гідності.

Опитування проводилося з 29 липня до 4 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком окупованих АР Крим та окремих територій у Донецькій та Луганській областях. Опитано 2 019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, за даними соцопитування, ідею впровадження онлайн-голосування на виборах підтримують 38% потенційних виборців, а не підтримують – 40%.

Теги розділу

влада
лідер
народ
опитування
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись