headerImage
Суспільний інтерес

Денісова: більше 400 в’язнів з ОРДЛО бажають повернутися до українських тюрем

Антон Годенко

Понад двісті кримінальних справ щодо певних осіб залишилися в судах на окупованій частині Донбасу

Більше 400 осіб, які знаходяться у місцях позбавлення волі на непідконтрольних українському уряду тимчасово окупованих РФ територіях Донецької та Луганської областей виявили бажання відбувати покарання в колоніях України. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Наразі у нашому реєстрі є 450 засуджених осіб, які бажають бути переведеними на контрольовану урядом України територію, а також налічується 220 кримінальних справ, які залишились в судах на тимчасово окупованих територіях Донбасу», – написала Денісова.

Вона також зазначила, що під час зустрічі 3 грудня 2020 року з так званим «уповноваженим з прав людини в ДНР» Дарією Морозовою було обговорено питання про передачу 300 засуджених осіб та 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб.

Як зауважила Денісова, поки що так звані «уповноважені з прав людини» ОРДЛО стверджують, що все про що зазначалося може бути реалізовано після певного прогресу у Мінському форматі.

«Раніше, це були не взаємопов’язані процеси, і тепер для розв’язання поставлених задач я намагаюся розділити їх», – написала Денісова.

Вона зауважила, що протягом 2018-2019 років було переведено 386 засуджених із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей для подальшого відбування покарання на контрольованій Україною території. 60% осіб вже звільнено з місць позбавлення волі.

Нагадаємо, згідно з даними українського омбудсмена, наразі в місцях позбавлення волі за кордоном перебувають близько 7 000 українських громадян.

 

 

Теги розділу

Денисова
ОРДЛО
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 14 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 14 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 14 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись