headerImage
Суспільний інтерес

Денісова: більше 400 в’язнів з ОРДЛО бажають повернутися до українських тюрем

Антон Годенко

Понад двісті кримінальних справ щодо певних осіб залишилися в судах на окупованій частині Донбасу

Більше 400 осіб, які знаходяться у місцях позбавлення волі на непідконтрольних українському уряду тимчасово окупованих РФ територіях Донецької та Луганської областей виявили бажання відбувати покарання в колоніях України. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Наразі у нашому реєстрі є 450 засуджених осіб, які бажають бути переведеними на контрольовану урядом України територію, а також налічується 220 кримінальних справ, які залишились в судах на тимчасово окупованих територіях Донбасу», – написала Денісова.

Вона також зазначила, що під час зустрічі 3 грудня 2020 року з так званим «уповноваженим з прав людини в ДНР» Дарією Морозовою було обговорено питання про передачу 300 засуджених осіб та 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб.

Як зауважила Денісова, поки що так звані «уповноважені з прав людини» ОРДЛО стверджують, що все про що зазначалося може бути реалізовано після певного прогресу у Мінському форматі.

«Раніше, це були не взаємопов’язані процеси, і тепер для розв’язання поставлених задач я намагаюся розділити їх», – написала Денісова.

Вона зауважила, що протягом 2018-2019 років було переведено 386 засуджених із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей для подальшого відбування покарання на контрольованій Україною території. 60% осіб вже звільнено з місць позбавлення волі.

Нагадаємо, згідно з даними українського омбудсмена, наразі в місцях позбавлення волі за кордоном перебувають близько 7 000 українських громадян.

 

 

Теги розділу

Денисова
ОРДЛО
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишилось 5 днів 2 години

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись