headerImage
Економіка

Держборг зменшився майже на сорок мільярдів

Антон Годенко

Протягом березня Мінфін провів 29 аукціонів з розміщення ОВДП, залучивши 44,4 млрд гривень на фінансування Державного бюджету

Станом на кінець березня 2021 року сукупний державний та гарантований державою борг України в національній валюті склав 2 514,28 млрд грн (90,17 млрд дол. США в еквіваленті в іноземній валюті). Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Як зазначили у Мінфіні, порівняно з попереднім місяцем державний та гарантований державою борг України зменшився у гривневому еквіваленті на 38,68 млрд грн та на 1,24 млрд дол. США у доларовому еквіваленті. При цьому, державний борг зменшився на 28,91 млрд гривень (906,4 млн дол. США), а гарантований державою борг зменшився на 9,77 млрд грн (33,4 млн дол США).

Державний борг станом на кінець березня склав 2 234,77 млрд грн (80,14 млрд дол. США), з яких 45,8% складає державний внутрішній борг (ОВДП), а 54,2% – державний зовнішній борг, який складається з кредитів міжнародних фінансових організацій (21,2% від загальної суми державного боргу), єврооблігацій (28,9%) та іншого зовнішнього боргу (3,9%).

Протягом березня 2021 року Мінфін провів 29 аукціонів з розміщення ОВДП, залучивши 44,4 млрд гривень на фінансування Державного бюджету.

Водночас платежі з погашення державного боргу за І квартал 2021 року становили 106,9 млрд грн, платежі з обслуговування – 37,4 млрд гривень.

Нагадаємо, незважаючи на кризовий 2020 рік співвідношення державного боргу до ВВП за результатами року залишається помірним – 53,9%.

Нагадаємо, майже всі із конфіскованих 1,5 млрд доларів до Державного бюджету України з рахунків оточення експрезидента Віктора Януковича були готівкою.

Теги розділу

госдолг
держборг
Мінфін
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 18 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 18 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись