Експерти вважають, що вищі навчальні заклади все одно не впораються із попитом ринку, який постійно зростає
Українським вишам необхідно підвищити кількість випускників IT-спеціальностей. Експерти прогнозують, що вже через п’ять років їхня кількість зросте на 23% порівняно із 2020 роком. Про такі очікування йдеться у звіті «Аналізу ІТ-освіти у вишах України», який був розроблений експертами Офісу ефективного регулювання BRDO.
Так, там прогнозують, що до 2024 року в Україні диплом бакалавра отримає понад 20 тисяч випускників IT-спеціальностей.
За даними BRDO, в країні кожен рік попит на IT-фахівців тільки зростає. У середньому щорічно необхідно від 30 до 50 тисяч нових спеціалістів у цій галузі. Однак вищі навчальні заклади не можуть впоратися із ринковим попитом, адже кожен рік випускають приблизно 16 200 бакалаврів.
На думку експертів BRDO, в Україні можливі три сценарії, за якими може збільшуватися кількість молодих фахівців із технічною освітою.
За першим сценарієм під назвою «Динамічне зростання», навчальні заклади оперативно відгукнуться на потреби ринку і зможуть збільшити частку таких випускників до 2030 року до 37 400 осіб.
Друга модель «Стримане зростання» передбачає, що навчальні заклади будуть випускати таку саму кількість фахівців із тою ж динамікою до зростання, яка є зараз – 12%. Тоді через десять років країна отримає 27 800 нових IT-спеціалістів.
Відповідно до останнього сценарію («Уповільнене зростання»), кількість випускників буде зменшуватися. Зокрема, на 10% у 2026 році. І тоді в 2030 році можна буде очікувати випуску 23 200 нових фахівців.
«Таким чином, система формальної вищої освіти наразі не задовольняє попиту ринку на IT-фахівців і, вочевидь, не зможе цього досягти в майбутньому. Перекваліфікація і неформальна освіта спеціалістів інших галузей, а також імміграція IT-фахівців та залучення іноземців дистанційно – не менш важливі «точки зростання» для людського капіталу IT-галузі, які знаходяться поза формальною освітою», – підбив підсумок керівник сектору ІСТ BRDO Ігор Самоходський.
Нагадаємо, Букінгемський палац шукає менеджера соцмереж на ставку 30 тисяч фунтів стерлінгів на рік.