В Україні провели тисячі перевірок місць утилізації відходів
За 5 місяців 2021 року Держекоінспекція провела 4,5 тисячі перевірок у сфері поводження з відходами. Про це повідомляє пресслужба ДЕІ з посиланням на слова її очільника Андрія Мальованого.
«Загалом за порушення вимог поводження з відходами було складено 6,3 тисячі адміністративних протоколів, а до відповідальності притягнуто майже 6 тисяч осіб. Штрафні санкції склали майже 2 мільйони гривень», – сказав Мальований.
За його словами, найбільше адмінпротоколів складено ДЕІ Придніпровського округу – це Кіровоградська та Дніпропетровська області.
«Саме тут утворюються величезні обсяги відходів промисловості, які містять токсичні речовини – нафтопродукти, сульфати, хлориди тощо. Їх складування на непризначених для цього ділянках без необхідної інфраструктури та захоронення з порушенням законодавства призводить до забруднення ґрунту, проникнення токсичних речовин у підземні води, що загрожує екологічною катастрофою», – зазначив Мальований.
Чиновник додав, що штраф за порушення вимог щодо поводження з відходами сьогодні становить всього 850–1700 гривень для посадових осіб.
«Заплатити штрафні санкції – це значно вигідніше для підприємства, ніж налагодити вивіз та утилізацію промислових відходів. Саме тому ми і маємо ситуацію, коли наші лісосмуги, узбережжя річок, поля завалені побутовими, будівельними та промисловими відходами», – зауважив Мальований.
На його переконання, докорінно змінити такий стан речей допоможе ухвалення законопроєкту 2207-1д «Про управління відходами».
«Він не тільки в 5 разів підвищує штрафи за порушення правил поводження зі сміттям, а і вводить систему розширеної відповідальності виробника, яка передбачає обов’язок підприємства забезпечити повторне використання і переробку своїх відходів. Це дозволить чітко та наперед визначити шлях сміття, в тому числі, і від виготовленої продукції, та уникнути його потрапляння у природне середовище», – пояснив очільник ДЕІ.
Нагадаємо, упродовж року українці викидають на смітник 53 млн кубометрів відходів, що дорівнює 12 млн тонн сміття.