КВУ проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради за перші два роки роботи парламенту
За даними Комітету виборців України, 12 народних депутатів пропустили 90% голосувань Верховної Ради IX скликання з моменту початку її роботи (з серпня 2019 до серпня 2021 років), тобто не натискали кнопки «за», «проти» або «утримався». Такі дані дослідження оприлюднює пресслужба КВУ.
Як зазначають експерти, найнижчі показники серед всіх народних депутатів у Вадима Столара, який за два роки взяв участь лише в 2,5% голосувань. Степан Івахів взяв участь у 4% голосувань, Вадим Рабінович – 5%, Андрій Деркач, Ігор Абрамович – 7%, Ігор Палиця, Олександр Дубінський, Дмитро Шенцев – 8%, Тарас Козак – 9%, Олександр Герега, Юлія Льовочкіна, Олександр Фельдман – 10%.
Серед фракцій і груп Верховної Ради найвищі показники голосувань у депутатів «Слуги Народу» та «Європейської солідарності». В середньому депутати «Слуги Народу» взяли участь у 84% голосувань, депутати ЄС – 80%. Нижчі показники голосувань в депутатів «Голосу» (74%), групи «Довіра» (71%) та ВО «Батьківщина» (63% голосувань).
А найнижчі результати в депутатів групи «За майбутнє» та депутатів «Опозиційної платформи – За життя». Депутати «За майбутнє» взяли участь в 53% голосувань, ОПЗЖ – 46%.
«Частина народних депутатів безвідповідально ставляться до своїх депутатських обов’язків, ігноруючи абсолютну більшість голосувань Верховної Ради. Відмова від голосувань також стала формою саботажу роботи ВР з боку окремих парламентських фракцій. Попри те, що у ВР запроваджено систему штрафів за відмову від голосувань, це не надто впливає на дії народних депутатів», – прокоментував ситуацію голова КВУ Олексій Кошель.
Він зазначив, що всього за два роки існування ВР IX скликання у парламенті відбулося 9,5 тис. голосувань.
Нагадаємо, за оцінкою Комітету виборців України, частина депутатів партії «Слуга Народу» фактично працюють у форматі «парламентських геніїв», продукуючи законодавчий спам.