headerImage
Економіка

Експерти пояснили, чому зібрати зерно в Україні коштує вдвічі дешевше, ніж за кордоном

Антон Годенко

Вітчизняні аграрії використовують техніку виробництва п’яти країн

Українські експерти назвали три чинники, які впливають на формування нижчої ціни збирання врожаю зернових в Україні на відміну від таких самих дій у сусідній Польщі. Такі дані оприлюднює Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Як зазначають фахівці, удвічі нижча ціна в Україні порівняно з Польщею виникла через різницю в зарплаті персоналу (у 2–3 рази), у вартості дизельного пального (до 20%) та в середньому розмірі полів для збирання (краща конфігурація полів), що дало змогу скоротити використання дизельного пального на 1 га збиральної площі збіжжя. Таким чином виявляється, що в Україні вартість збирання врожаю становила від 800 до 1500 грн за 1 га обмолоту. При цьому ціна коливалася залежно від регіону, країни-виробника збиральної техніки (Білорусь, Росія, Україна, ЄС чи США), терміну її експлуатації, тощо.

У Польщі, попри підвищення цін на дизельне пальне, послуги з обмолоту зерна складають від 300 до 400 злотих (2 100 – 2 800 грн) на гектар. При цьому в країні аграрії використовують збиральну техніку виробництва ЄС.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства, в Україні намолочено рекордну кількість ранніх зернових та зернобобових культур – 44,8 млн тонн.

гектарзерноурожай
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 15 днів 1 година

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 1 година

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись