headerImage
Економіка

Франція виділяє 1,8 мільярда євро на розвиток квантових технологій

Роман Скрипин

У 2018 року Європейська комісія представила програму «Квантові технології», яка забезпечить фінансування на найближчі 10 років. До теперішнього часу проєкт розподілив 150 мільйонів євро у форматі грантів

Квантовий напрямок – невідоме середовище для інвесторів, але сфера поступово починає залучати венчурний капітал. Одним з перших учасників є підприємство Quantonation. Компанія в даний час інвестує в перелік установ, в тому числі KETS. Питання на майбутнє полягає в тому, чи будуть європейські квантові стартапи перетворюватися в компанії, які стануть кращими в світі.

Тим часом, французький уряд повідомив про виділення суми в розмірі 1,8 мільярда євро на дослідження в сфері квантових технологій та комп’ютерів протягом наступних п’яти років. Цей крок дозволить збільшити державні інвестиції в даній сфері до 200 мільйонів євро на рік. Таким чином, Франція досягне третього місця після Китаю та США з квантового фінансування. Мета полягає в тому, щоб створити бізнес-середовище в країні та зберегти експертів з університетів, оскільки комерційне застосування квантових технологій створило глобальну конкуренцію на дослідження, інновації та таланти.

Звичайні комп’ютери зберігають дані та виконують обчислення як ряд бітів, які є 1 або 0. На відміну від цього, квантовий комп’ютер здійснює специфічні функції в нескінченно малих масштабах, використовуючи кубіти, які можуть бути 1 і 0. Французьке фінансування буде направлено також на дослідження датчиків, які отримають 250 мільйонів євро, пост-квантову криптографію (150 мільйонів євро), квантовий зв’язок (320 мільйонів євро) та 300 мільйонів євро на супутні технології, які дозволяють створювати квантове обладнання, пише ScienceBusiness.

Лабораторії поступово з’являються по всій Франції, щоб вивчати квантові можливості та конвертувати технологічні досягнення в фінансові ресурси. Деякі з представників провідних світових країн вже переїхали в цю країну, щоб відібрати кваліфікованих інженерів та дослідників, в тому числі з IBM, яка має квантову базу в місті Монпельє з кінця 2018 року. У довгостроковій перспективі дослідники прогнозують, що можна буде створювати комп’ютери з розрахунковою потужністю, які значно перевершать можливості сучасних суперкомп’ютерів.

У місті Греноблі три лабораторії, CEA-Leti, INAC та Інститут Неєль, об’єднали зусилля з розробки квантового процесора на основі напівпровідникового кремнію. Проєкт має підтримку Європейської дослідницької ради в розмірі 14 мільйонів євро протягом шести років. Тим часом, французька аерокосмічна, оборонна та транспортна компанія Thales, працює над квантовими криптографічними пристроями та датчиками, які повинні дати можливість виявляти дегенеративні захворювання в найближчі п’ять років.

Одним з факторів прагнення Франції розвивати квантову індустрію є адміністрація Еммануеля Макрона, яка суттєво допомогла в організації наукових процесів. Квантові досягнення – складний напрямок досліджень, так як лише деякі люди мають здібності в сфері комп’ютерних наук та квантової фізики одночасно. Категорії осіб, які мають дані здібності, користуються великим попитом у американських технологічних компаній.

Якщо Франція лише планує досягти істотних результатів у квантовій сфері, то Великобританія давно користується такими успіхами. Британський центр квантових технологій Bongs вже вивчає датчики гравітації. Експерти прогнозують, що найближчим часом ці датчики будуть в 10 разів швидшими, ніж поточне обладнання. Таким чином, Франції необхідно збільшувати науковий потенціал, щоб досягти рівня світових лідерів даної галузі.

 

Теги розділу

фінансування
Франція
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись