headerImage
Політична мапа

Генерал нарахував вісім регіонів, куди може вторгнутися РФ

Антон Годенко

Реалізації російського плану «Новоросія» завадили три міста

Війська Російської Федерації в Білорусі сьогодні не є загрозою для України, проте Кремль не відмовляється від ідеї вторгнення у вісім областей на сході та півдні України. Про це в інтерв’ю телеканалу «Україна 24» заявив колишній начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

За його словами, нова угода на мільярд доларів на поставку російської зброї в Білорусь спрямована не проти України, а проти країн НАТО.

«Я не бачу реальних загроз сьогодні з боку Білорусі від Росії. Її не цікавлять ні Волинська, ні Рівненська області – це йти проти Західної України, ні Київська – це, вважай, замах на столицю, на всю Україну», – зауважив Вовк.

Він зазначив, що декілька років тому сценарій Кремля створити «Новоросію» не був реалізований тому, що Україна відстояла Харків, Дніпро і Одесу.

«Це три кити цього плану, три умовні столиці. Вони від цього не відмовилися. Якщо наші відносини будуть на тому ж рівні, який є сьогодні, не буде нічого робитися за Мінськими угодами – спроба їх виконувати або переписування, тому що ми розуміємо, які загрози чекають на Україну при їх виконанні також – то можете бути впевнені, ми маємо реальну загрозу через рік-два вторгнення російських військ саме у ці вісім областей – Харківську, Донецьку, Луганську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську, Херсонську та Одеську. Ми залишаємося без морів», – сказав Вовк.

Нагадаємо, за словами міністра оборони України Валерія Залужного, останніми роками спостерігається збільшення масштабів залучення сил і засобів збройних сил РФ до проведення заходів оперативної та бойової підготовки, в тому числі, і поблизу державного кордону України.

 

 

Теги розділу

генерал
РФ
СБУ
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись