headerImage
Економіка

Індекс S&P 500 уперше подолав позначку 4 000 пунктів, завдяки плану Байдена інвестувати $2,3 трильйони в інфраструктуру

Олег Приходько

Індекс, що розраховується з 1957 року, лише у 1997 році перевищив 1 000 пунктів, у 2014 році піднявся вище 2 000, а в 2019-му – вище 3 000 пунктів

S&P 500 – середнє арифметичне зважене значення цін акцій 500 компаній США, що мають найбільшу капіталізацію; список складається компанією Standard & Poor’s (S&P). При цьому S&P 500 – не просто список найбільших компаній США: у нього не потрапляють компанії, що повністю перебувають у приватному володінні, та компанії, акції яких мають недостатню ліквідність. Крім того, при складанні списку автори намагаються найбільш повно представити різні галузі американської економіки.

Відтак фондовий індекс S&P 500 вважається одним із «барометрів» не лише американської, а й світової економіки.

У четвер 1 квітня S&P 500 піднявся на 46,98 пункту (1,2%) – до 4 019,87 пункту.

Така активність покупців акцій базується на перспективах швидкого економічного зростання США після оголошення нових програм зі стимулювання економіки від адміністрації президента Джо Байдена.

Так, днем раніше, 31 березня, Джо Байден представив план інвестицій в інфраструктуру обсягом $2,3 трлн за 8 років.

План передбачає модернізацію понад 32 тис. км доріг і близько 10 тис. мостів, оновлення складу громадського транспорту, створення мережі зарядних станцій для електромобілів. На такі цілі підуть близько 621 мільярд доларів зі вказаної суми.

Ще 111 мільярдів доларів витратять на заміну водопровідних та каналізаційних труб по всій країні. Близько 100 мільярдів доларів необхідні для заміни електромереж.

На розвиток широкосмугового інтернету передбачені ще близько 100 мільярдів доларів.

Окрім того, уряд США виділяє $300 млрд на підтримку промисловості, $213 млрд на ремонт і будівництво житла тощо.

Інші «барометри» ринку акцій теж увійшли у стрімкий бичачий тренд, додавши понад 1% кожний.

Так, індекс Dow Jones Industrial Average виріс у четвер на 171,66 пункту і склав 33 153,21 пункту. А індекс Nasdaq Composite додав 233,23 пункту і склав 13 480,11 пункту.

Нагадаємо, 10-річний американець розбагатів на акціях ігрової індустрії.

 

Теги розділу

Байден
індекс
Останні новини
Опитування
poll2x
53

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 18 годин

Чи вірите ви у обіцянки влади подолати пандемію в Україні до кінця 2021 року?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України сподівається, що країні вдасться подолати коронавірусне захворювання до кінця 2021 року. Про це чиновник заявив на урядовому засіданні 7 квітня. "Нам потрібно переконати 70% дорослого населення України прийти до пунктів щеплення і зробити його ... Я впевнений, що нам вдасться це зробити, вдасться переконати, і вдасться повністю подолати коронавірусну хворобу в нашій країні до кінця 2021 року", — сказав Максим Степанов. При цьому станом на 7.04.2021 року перше щеплення в Країні отримали усього 320 тисяч осіб, друге щеплення – 2 особи. Наразі точних відомостей про те, коли, в якому обсязі і якими саме вакцинами буде забезпечене населення, немає. Хоча прем’єр-міністр Шмигаль заявляє про наявність контрактів, що можуть забезпечити щепленнями 50 відсотків населення. Профільний міністр малює райдужні перспективи: «Це майже 6 млн щеплень на місяць або 270 тисяч щеплень на добу без вихідних. Чи можемо ми це зробити? Так». Ви вірите у спроможність чинної влади ефективно провести кампанію з вакцинації населення?

Image

IViche Blitz

4 коментарі


poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 18 годин

Чи дотримуєтеся Ви правил Великого посту?

Великий піст - найголовніший і найсуворіший пост для християн. Його дата кожного року змінюється, але триває він все одно - 40 днів. Відразу після закінчення посту християни відзначають велике свято - Великдень. Цього року Великий піст розпочався 15 березня і триватиме до 1 травня включно. Чи дотримуєтеся Ви канонів та звичаїв Великого посту?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


poll3x
7

голосів

Раунд 1/2

Залишилось 3 дні 18 годин

Чи підтримуєте ви рішення Мін'юсту автоматичного арешту рахунків будь-яких боржників, зокрема, за комунальні послуги?

23 березня Мін'юст видав наказ, згідно якого арештувати рахунки громадян зможуть через борги зі сплати «комуналки», тіла кредиту або відсотків, аліментів або несплати штрафів за порушення правил дорожнього руху.Банки за поданням державного чи приватного виконавця арештовуватимуть рахунки боржника. Гроші спишуть та перерахують на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Далі гроші потраплять до стягувачів.

Image

Володимир Сонюк

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись