Як повідомили у МЗС України, переговори з іранською стороною про розмір компенсацій поки не розпочинались
Іран відкликав пропозицію щодо виплат сім’ям загиблих у авіакатастрофі літака МАУ у Тегерані, оскільки кошти на компенсації планувалося виділити із фонду нацрозвитку. Про це в ефірі «Громадського радіо» повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.
«За моєю інформацією, уряд вже відкликав цю пропозицію (щодо закладення у бюджеті на наступний рік 200 мільйонів євро для компенсації рідним, які загинули у авіакатастрофі), оскільки передбачалось, що 200 мільйонів будуть виділені саме з фонду національного розвитку, що спричинило серйозні внутрішні дискусії в іранському суспільстві. Але ми вітатимемо плани іранського уряду зарезервувати певну суму коштів у бюджеті для виплати компенсацій», – пояснив Єнін.
Читати також: В Ірані за рік стратили щонайменше 280 людей
Також заступник міністра повідомив, що Україна поки не розпочинала переговори з іранською стороною щодо розміру компенсацій. За словами Єніна, Україна виходить з того, що рівень компенсації має значною мірою залежати від обставин катастрофи і від рівня співпраці та забезпечення об’єктивного та неупередженого розслідування катастрофи.