headerImage
Наука і освіта

Кожен вступник цього року подав у середньому понад 5 електронних заяв у виші

Олег Приходько

Під час цьогорічної вступної кампанії 200 тис. вступників подали понад 1 млн електронних заяв на вступ до закладів вищої освіти.

З цього числа 250 тис. заяв подано у сім київських вишів – КНУ імені Шевченка, НТУУ КПІ імені Сікорського,  КНТЕУ, НАУ, КНЕУ імені Гетьмана, НПУ імені Драгоманова та НУБІП (колишню Аграрну Академію).

Слід зауважити, що НУБІП має особливо велику кількість аграрних та ветеринарних філій в обласних та районних центрах, тому не варто вважати його цілком київським вишем: декілька тисяч із 22 тис. поданих до нього заявок насправді подано до філій НУБІП деінде.

З інших міст у першу десятку вишів за кількістю заявок традиційно ввійшли два львівські виші – ЛНУ імені Франка та НУ «Львівська політехніка». А також головний харківський виш: ХНУ імені Каразіна.

Порівняно з попередніми роками впадає в око повна відсутність усіх медичних вишів України у першій та другій десятках університетів-лідерів за подачами заявок – Київський, Одеський, Львівський та інші медуніверситети перестали користуватися високо-конкурсним попитом випускників.

Зі спеціальностей понад 30% заявок цьогоріч приходиться на право, менеджмент та англійську мову.

Спеціальності IT та інфраструктури IT загалом посіли лише 11% (109 700 заявок), економічні та фінансові спеціальності – лише 9% (97 600 заявок). Тоді як у 2000-х ці дві групи професій обирало до 40% вступників.

Натомість значно виросла подача заявок на педагогічні спеціальності в сфері середньої освіти – 6% або 62 600 заявок (у 1990-х-2010-х роках – 40-50 тис. заявок з 270-280 тис. абітурієнтів). При цьому 96% заявок на «шкільні» професії цьогоріч подано з сіл та райцентрів, а це свідчить про швидке прискорення процесів урбанізації, – наголошують у МОН.

Також варто зазначити, що частка випускників педагогічних вишів, які потім дійсно працюють у школі, згідно з оцінками в останні 25 років щороку не досягає 10%. Відтак масовий вибір цих спеціальностей абітурієнтами може свідчити про загальновідому легкість вступу саме на них.

образованиеосвіта
Опитування
poll5x
70

голосів

Голосування

Залишилось 18 днів 3 години

💼 Якою має бути стратегія повернення українців з-за кордону?

Мільйони українців виїхали через війну. Частина з них уже повернулась, але багато залишаються за кордоном. Які кроки має зробити держава, щоб мотивувати громадян повернутись?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll3x
46

голосів

Дослідження

Раунд 2/2

Залишилось 26 днів 3 години

Настрої українців щодо майбутнього країни

Українці зіштовхуються з багатьма викликами, але кожен має свої головні життєві пріоритети. Ми віримо в перемогу і в те що скоро настане мить коли всією країною та всім світом будемо відбудовувати нашу країну. Як ви бачите майбутнє України в найближчі 5 років?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись