headerImage
Суспільний інтерес

KSE: колективний імунітет до коронавірусу в Україні не перевищує 20%

Наталія Бойко

Для припинення епідемії потрібно, щоб антитіла до SARS-CoV-2 з’явилися принаймні у 70% українців

Цього тижня Україна опинилася у п’ятірці країн із найбільш критичною ситуацією з COVID-19 у Європі (серед країн із населенням понад 10 млн). При цьому колективний імунітет до коронавірусу в Україні не перевищує 20%, йдеться в оприлюднених результатах дослідження, проведеного Київської школою економіки (KSE).

Наразі Україна має один з найнижчих показників нових виявлених випадків. При цьому у антирекордному топ-5, поруч із Португалією, Чехією, Румунією та Польщею, ми опинилися через найвищий показник позитивних випадків серед усіх протестованих – 18%.

Згідно з моделюванням, проведеним експертами KSE, на коронавірус орієнтовно встигли перехворіти 13–20% українців. Серед медичних працівників цей показник становить 13,4%.

«Моделювання KSE спростовує поширену оманливу думку про те, що Україна скоро отримає природний колективний імунітет до SARS-CoV-2. Нагадаю, для цього мінімум 70% населення мусять перехворіти. Україні слід терміново посилити систему виявлення (тестування та відстеження контактів), щоб вчасно відреагувати на можливий новий спалах, загроза якого посилюється новими видами вірусу та стабільно високою завантаженістю реанімацій пацієнтами з COVID-19», – прокоментував ситуацію Павло Ковтонюк, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки.

Читати також: У ВООЗ вивчили чотири гіпотези виникнення коронавірусу

На думку експертів, епіцентрами нового спалаху коронавірусу можуть стати Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області, де нові госпіталізації уже тривалий час перевищують виписку пацієнтів на 20–70%. На цьому тижні найгірша ситуація спостерігалася в Закарпатській області – тут заповнені 65% реанімаційних ліжок, відведених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Для Івано-Франківської та Чернівецької областей цей показник складає 60% та 45% відповідно.

Нагадаємо, що на початку лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що кількість нових випадків коронавірусу в Україні знизилася втричі.

коронавирускоронавірус
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись