headerImage
Наука і освіта

Лауреатками Нобелівської премії з хімії стали 2 науковиці – генетикиня й біохімікиня

Олег Приходько

Нобелівський комітет вручив премію з хімії 2020 року двом ученим – француженці Еммануель Шарпантьє й американці Дженніфер Дудна за розробку біохімічного методу редагування генома

Емануель Шарпантьє у 2011 році виявила раніше невідому молекулу трансактивуючої РНК CRISPR/Cas, яка обеззброює віруси, розщеплюючи їх ДНК.

Після цього французька генетикиня розпочала співпрацю з американською біохімікинею Дженніфер Дудна з Каліфорнійського університету (м. Берклі).

Разом вони довели, що технологія генетичних ножиць дозволяє керувати ДНК вірусів і розрізати будь-яку молекулу ДНК у певному місці.

Ця технологія сьогодні відома як CRISPR/Cas9, і за допомогою неї вчені вже змогли вивести рослинні культури, стійкі до цвілі, шкідників і посухи.

Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії з фізіології та медицини стали 2 американських вірусологи і 1 британський інфекціоніст.

 

Теги розділу

геном
ДНК
метод
премия
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 4 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись