headerImage
Суспільний інтерес

Мільйони гектарів української землі потребують консервації, – дослідження

Антон Годенко

Південь України з кожним роком стає все більш ризикованою зоною землеробства

В Україні 2/3 території фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія».

«Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України втрачатиме свої лідерські позиції», – сказав Лещенко.

За його словами, критичними точками щодо погодних умов протягом останніх років для вітчизняного землеробства є липень та серпень. А торік у деяких областях впродовж чотирьох календарних місяців взагалі не було опадів.

Міністр підкреслив, що південь України з кожним роком стає все більше ризикованою зоною землеробства.

Лещенко додав, що аграріям потрібно відходити від класичної технології оранки й переходити на технології Mini-Till та Strip-Till.

«Це енергозберігаючі технології, які передбачають мінімальне проходження по полю, зосередження біоти в ґрунті, збереження рештків на полях, а також зменшення витрат пального та хімічних препаратів на 30 %. Аграрії, які не перелаштовуються під сучасні технології обробітку, стають неконкурентними», – зауважив міністр.

При цьому він констатував значну деградацію земель: насамперед йдеться про водну ерозію.

«Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель», – наголосив Лещенко.

Нагадаємо, в Україні за час дії заборони на продаж землі сільськогосподарського призначення було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних угідь, а всередині країни утворився тіньовий ринок обігу землі без сплати податків, офіційного працевлаштування та соціальних гарантій для людей.

 

Земляконсервація
Опитування
poll5x
9

голосів

Голосування

Залишилось 26 днів 22 години

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись