Через два роки у підпорядкуванні оборонного відомства має залишитися чотири десятка виробництв
Міністерство оборони України планує до 2022 р. реорганізувати 42 державних підприємства, 5 – передати на приватизацію до Фонду державного майна, а ще 44 – ліквідувати. Про це повідомляє пресслужба МОУ.
Як пояснили у Міністерстві, такі кроки передбачені стратегією реформування об’єктів держвласності зі сфери управління оборонного відомства.
Підприємства, що плануються до реорганізації, важливі для оборонного відомства, адже спроможні економно, якісно та ефективно працювати на потреби Збройних Сил. При цьому враховується той факт, що у секторі задіяні тисячі висококваліфікованих вузькопрофільних спеціалістів. Ті ж держпідприємства, діяльність яких безпосередньо не пов’язана із майбутніми потребами сектору оборони, сплановані до передачі на приватизацію у Фонд держмайна. Слід також зауважити, що 15 підприємств із переліку Міноборони нині знаходяться на тимчасово окупованій території Криму.
Таким чином планується, що до 2022 р. у сфері управління Міноборони залишиться 42 держпідприємства, з яких 40 – у функціональному управлінні Головного управління майна та ресурсів, а 2 – Головного управління розвідки Міністерства оборони.
Нагадаємо, у Міністерстві оборони України вирішили виплачувати щомісячні преміальні військовослужбовцям військово-медичних закладів, які беруть безпосередню участь у лікуванні хворих на COVID-19, оскільки до цього часу на відміну від цивільних колег вони не отримували будь-яких доплат «за ризик».