headerImage
Суспільний інтерес

Міноборони заборгувало військовим медикам премії за п’ять місяців

Антон Годенко

Перші додаткові гроші за лікування хворих на коронавірус медики у погонах почнуть отримувати з листопада

Ілюстративне фото

У Міністерстві оборони України вирішили виплачувати щомісячні преміальні військовослужбовцям військово-медичних закладів, які беруть безпосередню участь у лікуванні хворих на COVID-19, оскільки до цього часу на відміну від цивільних колег вони будь-яких доплат «за ризик» не отримували. За повідомленням пресслужби Міноборони, відповідний наказ підписав очільник відомства Андрій Таран.

Як пояснив міністр, через певні прогалини у нормативній базі, військовим медикам не була передбачена додаткова доплата у розмірі до 300 відсотків заробітної плати, яка, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, нараховується працівникам закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

«Щоб усунути цю несправедливість, прийнято рішення виплачувати військовим медикам грошові премії, згідно з Дисциплінарним статутом ЗСУ, у тому числі із фонду Міністра оборони України. Дані виплати нараховуватимуться за період від 2 червня 2020 року. Тобто, усі наші бійці в білих халатах, які перебувають на передовій боротьби з епідемією, отримають премії ще від червня цього року», – сказав Таран.

При цьому він запевнив, що премії виплачуватимуться і в подальшому, у період дії карантинних заходів, встановлених урядом.

У МОУ зазначили, що виплати військовому медику будуть здійснювати за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні. У наказі обов’язково зазначатимуть кількість діб, фактичний час виконання військовослужбовцем завдання та розмір премії. Підставою ж для заохочення військовослужбовців є довідка від закладу охорони здоров’я з інформацією щодо поденного обліку фактичного часу виконання робіт з лікування хворих на COVID-19 та віднесення особи до відповідної категорії.

Як запевнили у військовому відомстві, перші виплати за цим рішенням Міністра оборони України відбудуться вже у листопаді.

Нагадаємо, Міністерство оборони та Міністерство охорони здоров’я України ще не визначилися, куди витратити 26 млрд грн, виділених їм з бюджету на цей рік.

 

Теги розділу

борг
медики
премія
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись