Вітчизняні ремонтники вперше зіткнулися з проблемою усунення бойових ушкоджень на українських катерах
Фото: min.gov.ua
Протягом поточного року з метою відновлення технічної готовності та підтримання справності наявного корабельно-катерного складу ВМС України на судноремонтних підприємствах України було розміщено для проведення ремонту 12 бойових кораблів та катерів, а також 9 суден забезпечення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України з посиланням на слова начальника управління експлуатації та судноремонту – заступника начальника озброєння Командування логістики Командування ВМС ЗС України капітана 1 рангу Євгена Шульженка.
За його словами, наразі на деяких кораблях, катерах та суднах ремонтні роботи вже завершені, а на інших – ще тривають.
«У цілому, план судноремонту на поточний рік практично вдалося реалізувати. До кінця року очікуємо завершення усіх ремонтів на наших кораблях, катерах та суднах забезпечення», – сказав Шульженко.
Він наголосив, що вкрай важливим було забезпечити бойову готовність корабельно-катерної групи флоту на Азовському морі. Зокрема, бронекатерної групи, яку в цьому році було додатково переміщено для виконання завдань на Азов.
Також актуальним завданням стало відновлення технічного стану двох навчальних катерів «Нова Каховка» та «Чигирин». Адже вони разом із катером «Сміла» входять до ланки навчальних катерів національного військового флоту, головне призначення яких – забезпечення проведення морської практики та підвищення практичної складової навчально-виховного процесу курсантів Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія».
Водночас, крім успішного проведення ремонту на десантному кораблі «Юрій Олефіренко», в цьому році завершено відновлення десантного катера «Сватове». Це дозволило посилити спроможності десантних сил ВМС України. Оскільки функціональне призначення десантних кораблів та катерів у системі бойового застосування ВМС України полягає в забезпеченні транспортування у визначені райони виконання бойових завдань підрозділів морської піхоти або спецпризначення зі штатним озброєнням і технікою з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.
Ще одним пріоритетним напрямком роботи стало відновлення боєздатності двох малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» та «Бердянськ», а також рейдового буксира «Яни Капу», які були зухвало атаковані та захоплені Російською Федерацією поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року.
«Це був, певним чином, новий досвід, оскільки ми вперше зіткнулися з проблемою усунення саме бойових ушкоджень наших катерів, які були отримані під час обстрілу авіацією й кораблями РФ та в подальшому розграбовані. Фахівцями судноремонтного підприємства вдалося повністю відновити катер «Нікополь», зокрема конструкцію корпусу, системи й механізми. На «Бердянську» проведено більшу частину ремонтних робіт, що забезпечить у подальшому відновлення спеціального обладнання. Крім того, проведено ремонтні роботи на рейдовому буксирі «Яни Капу», – зазначив Шульженко.
У наступному році планується перейти вже до іншого етапу – проводити планові заходи з виконанням комплексного ремонту корабельно-катерного складу.
Нагадаємо, Міністерство оборони України планує до 2022 року реорганізувати 42 державних підприємства, 5 – передати на приватизацію до Фонду державного майна, а ще 44 – ліквідувати.