headerImage
Суспільний інтерес

Міноборони: цьогоріч ВМС отримають понад 20 відремонтованих суден

Антон Годенко

Вітчизняні ремонтники вперше зіткнулися з проблемою усунення бойових ушкоджень на українських катерах

Фото: min.gov.ua

Протягом поточного року з метою відновлення технічної готовності та підтримання справності наявного корабельно-катерного складу ВМС України на судноремонтних підприємствах України було розміщено для проведення ремонту 12 бойових кораблів та катерів, а також 9 суден забезпечення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України з посиланням на слова начальника управління експлуатації та судноремонту – заступника начальника озброєння Командування логістики Командування ВМС ЗС України капітана 1 рангу Євгена Шульженка.

За його словами, наразі на деяких кораблях, катерах та суднах ремонтні роботи вже завершені, а на інших – ще тривають.

«У цілому, план судноремонту на поточний рік практично вдалося реалізувати. До кінця року очікуємо завершення усіх ремонтів на наших кораблях, катерах та суднах забезпечення», – сказав Шульженко.

Він наголосив, що вкрай важливим було забезпечити бойову готовність корабельно-катерної групи флоту на Азовському морі. Зокрема, бронекатерної групи, яку в цьому році було додатково переміщено для виконання завдань на Азов.

Також актуальним завданням стало відновлення технічного стану двох навчальних катерів «Нова Каховка» та «Чигирин». Адже вони разом із катером «Сміла» входять до ланки навчальних катерів національного військового флоту, головне призначення яких – забезпечення проведення морської практики та підвищення практичної складової навчально-виховного процесу курсантів Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія».

Водночас, крім успішного проведення ремонту на десантному кораблі «Юрій Олефіренко», в цьому році завершено відновлення десантного катера «Сватове». Це дозволило посилити спроможності десантних сил ВМС України. Оскільки функціональне призначення десантних кораблів та катерів у системі бойового застосування ВМС України полягає в забезпеченні транспортування у визначені райони виконання бойових завдань підрозділів морської піхоти або спецпризначення зі штатним озброєнням і технікою з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.

Ще одним пріоритетним напрямком роботи стало відновлення боєздатності двох малих броньованих артилерійських катерів «Нікополь» та «Бердянськ», а також рейдового буксира «Яни Капу», які були зухвало атаковані та захоплені Російською Федерацією поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

«Це був, певним чином, новий досвід, оскільки ми вперше зіткнулися з проблемою усунення саме бойових ушкоджень наших катерів, які були отримані під час обстрілу авіацією й кораблями РФ та в подальшому розграбовані. Фахівцями судноремонтного підприємства вдалося повністю відновити катер «Нікополь», зокрема конструкцію корпусу, системи й механізми. На «Бердянську» проведено більшу частину ремонтних робіт, що забезпечить у подальшому відновлення спеціального обладнання. Крім того, проведено ремонтні роботи на рейдовому буксирі «Яни Капу», – зазначив Шульженко.

У наступному році планується перейти вже до іншого етапу – проводити планові заходи з виконанням комплексного ремонту корабельно-катерного складу.

Нагадаємо, Міністерство оборони України планує до 2022 року реорганізувати 42 державних підприємства, 5 – передати на приватизацію до Фонду державного майна, а ще 44 – ліквідувати.

 

 

 

Теги розділу

оборона
ремонт
судно
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 12 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 12 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 12 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись