headerImage
Економіка

МВФ нарахував додаткових $5,3 трильйона збитків від коронавірусу в наступні п'ять років

Наталія Бойко

«Пандемія не скінчиться ніде, поки вона не скінчиться всюди», – підкреслили у Фонді

Протягом наступних п’яти років пандемія COVID-19 може призвести до скорочення світового ВВП ще на $5,3 трлн – додатково до тих втрат, які вже раніше спрогнозував Міжнародний валютний фонд. Про це заявила головна економіста МВФ Гіта Гопінат на пресконференції у Вашингтоні, передає УНІАН.

«Події ясно показали, що це загальна проблема і що пандемія не скінчиться ніде, поки вона не скінчиться всюди. Якщо COVID-19 продовжить впливати в середньостроковій перспективі, він може скоротити світовий ВВП в цілому на $5,3 трлн за наступні п’ять років у порівнянні з нашим поточним прогнозом», – повідомила Гопінат.

Вона підкреслила, що в зв’язку з цим світова спільнота повинна активізувати свої зусилля щодо забезпечення рівного доступу до антиковідних вакцин для кожної країни та кращих економічних перспектив для всіх.

Наразі в країнах з низьким рівнем доходу повністю вакциновано менше 5% населення, в той час як у найбільш багатих країнах ця цифра сягає приблизно 58%. За прогнозами МВФ, країни з ринковою економікою, яка ще перебуває на стадії формування, отримають більш широкий доступ до вакцин у 2022 році, у той час як деяким з найбідніших країн доведеться чекати до 2023 року.

Нагадаємо, 11 жовтня Кабінет Міністрів України посилив обмеження для пасажирських перевезень у регіонах з «червоним», «помаранчевим» та «жовтим» рівнями небезпеки. Таким чином, з 21 жовтня поїздки на міжобласному транспорті будуть дозволені тільки при наявності у водіїв та пасажирів документа про повну вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, який діє 72 години.

вакцинакоронавирускоронавірусМВФ
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 1 день 6 годин

Що стоїть за "Вовиною тисячею"?

Президент України Володимир Зеленський 14 листопада зробив чергову "доленосну" заяву: мовляв, кожен українець, який пройшов повний курс вакцинації від COVID-19, отримає від держави по 1 тисячі гривень "на концерти, фітнес, перельоти". Ця "прогресивна" акція має стартувати з 19 грудня. Часу залишилося обмаль. Отже у КМУ зараз новий головний біль-розробити механізм, щоб задовільнити кожного "сумлінного" президентською "милістю". Що, на Ваш погляд, стоїть за такою щедрою акцією?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


Голосування

Залишилось 5 днів 6 годин

Чи можливий в Україні держпереворот?

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 26 листопада заявив, що, за наявною у нього інформацією, група осіб готує державний переворот у країні на початку грудня. Чи вірите Ви, що в Україні можуть відбутися такі події?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись