headerImage
Економіка

На розвиток Середземноморського регіону від ЄС виділять 7 мільярдів євро

Роман Скрипин

Нова програма включає спеціальний економічний та інвестиційний план для стимулювання довгострокового соціально-економічного розвитку.

У 1995 році внаслідок підписання Барселонської декларації було сформовано євро-середземноморське партнерство з метою спільного розвитку. Останній огляд Європейської політики сусідства проводився в 2015 році. 25 років по тому Середземноморський регіон має велику кількість проблем в галузі управління, соціально-економічних можливостей, клімату, довкілля та безпеки, які поглиблюються пандемією COVID-19. Нова програма для Середземномор’я буде реалізована шляхом міжнародного співробітництва ЄС (NDICI) на регіональному та двосторонньому рівнях.

Документ буде основою для зміцнення стратегічної кооперації між Європейським союзом та партнерами по Південному сусідству. Пропозиція є новаторською в контексті розвитку Середземномор’я. Нова програма заснована на переконанні в тому, що, працюючи разом, загальні проблеми можна перетворити в можливості задля спільних інтересів. Програма включає спеціальний економічний та інвестиційний план для стимулювання довгострокового соціально-економічного розвитку.

В рамках реалізації програми буде виділено до 7 мільярдів євро на період 2021-2027 років, що може посприяти вкладенням приватних та державних інвестицій у розмірі до 30 мільярдів євро в регіоні в наступне десятиліття. Зміцнення середземноморського партнерства залишається стратегічним напрямком для Європейського союзу. Через 25 років після прийняття Барселонської декларації та через 10 років після «Арабської весни» проблеми в Середземномор’ї, багато з яких є наслідком глобальних тенденцій, залишаються серйозними, згідно з даними EU.

Європа планує допомогти в реалізації довгострокового процвітання та стабільності регіону, особливо в соціальному і економічному секторах після кризи COVID-19. У діалозі партнери визначили перелік пріоритетних напрямків, від створення робочих місць до інвестування в людський капітал. ЄС пропонує об’єднати зусилля в боротьбі з незаконною міграцією, контрабандою, зміною клімату та прискоренням цифрової трансформації для ефективного використання потенційних можливостей, щоб підтвердити координацію спільної політики.

Спеціальний план економічних інвестицій спрямований на забезпечення підвищення якості життя людей в регіоні та відновлення економіки, в тому числі після пандемії COVID-19. Програма включає перспективні ініціативи щодо зміцнення стійкості, досягнення процвітання та збільшення торгівлі, інвестицій для підтримки конкурентоспроможності та розвитку. Повага прав людини і верховенства закону є невід’ємною частиною партнерства та необхідні для забезпечення довіри громадян до інститутів влади.

План щодо забезпечення миру та безпеки в Середземноморському регіоні включає п’ять ключових сфер політики:

  1. Суспільний розвиток, стабільне управління та верховенство закону з метою підтримки курсу по реалізації важливих демократичних принципів, включаючи дотримання прав людини.
  2. Стійкість, процвітання та перехід до цифрових технологій, а саме підтримка стабільної економіки, яка створює можливості для всіх, особливо для жінок і молоді.
  3. Мир та безпека через підтримку країн у вирішенні проблем безпеки та пошук конструктивних рішень для розв’язання поточних конфліктів.
  4. Міграція та мобільність, а саме проблеми примусового переміщення, незаконної міграції, а також контрабанди.
  5. Стійкість до зміни клімату шляхом досягнення низького рівня викидів вуглецю, захист природних ресурсів регіону та розвиток нових джерел енергії.

 

ЄСінвестиціїпрограма
Опитування
poll5x
57

голосів

Голосування

Залишилось 21 день 12 годин

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


poll5x
54

голоси

Голосування

Залишилось 21 день 12 годин

Наскільки якісною та доступною є медицина у вашому населеному пункті?

Під час війни багато закладів охорони здоров’я зазнали руйнувань. Як ви оцінюєте доступність та якість медичних послуг там, де ви живете?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись