headerImage
Економіка

На розвиток Середземноморського регіону від ЄС виділять 7 мільярдів євро

Роман Скрипин

Нова програма включає спеціальний економічний та інвестиційний план для стимулювання довгострокового соціально-економічного розвитку.

У 1995 році внаслідок підписання Барселонської декларації було сформовано євро-середземноморське партнерство з метою спільного розвитку. Останній огляд Європейської політики сусідства проводився в 2015 році. 25 років по тому Середземноморський регіон має велику кількість проблем в галузі управління, соціально-економічних можливостей, клімату, довкілля та безпеки, які поглиблюються пандемією COVID-19. Нова програма для Середземномор’я буде реалізована шляхом міжнародного співробітництва ЄС (NDICI) на регіональному та двосторонньому рівнях.

Документ буде основою для зміцнення стратегічної кооперації між Європейським союзом та партнерами по Південному сусідству. Пропозиція є новаторською в контексті розвитку Середземномор’я. Нова програма заснована на переконанні в тому, що, працюючи разом, загальні проблеми можна перетворити в можливості задля спільних інтересів. Програма включає спеціальний економічний та інвестиційний план для стимулювання довгострокового соціально-економічного розвитку.

В рамках реалізації програми буде виділено до 7 мільярдів євро на період 2021-2027 років, що може посприяти вкладенням приватних та державних інвестицій у розмірі до 30 мільярдів євро в регіоні в наступне десятиліття. Зміцнення середземноморського партнерства залишається стратегічним напрямком для Європейського союзу. Через 25 років після прийняття Барселонської декларації та через 10 років після «Арабської весни» проблеми в Середземномор’ї, багато з яких є наслідком глобальних тенденцій, залишаються серйозними, згідно з даними EU.

Європа планує допомогти в реалізації довгострокового процвітання та стабільності регіону, особливо в соціальному і економічному секторах після кризи COVID-19. У діалозі партнери визначили перелік пріоритетних напрямків, від створення робочих місць до інвестування в людський капітал. ЄС пропонує об’єднати зусилля в боротьбі з незаконною міграцією, контрабандою, зміною клімату та прискоренням цифрової трансформації для ефективного використання потенційних можливостей, щоб підтвердити координацію спільної політики.

Спеціальний план економічних інвестицій спрямований на забезпечення підвищення якості життя людей в регіоні та відновлення економіки, в тому числі після пандемії COVID-19. Програма включає перспективні ініціативи щодо зміцнення стійкості, досягнення процвітання та збільшення торгівлі, інвестицій для підтримки конкурентоспроможності та розвитку. Повага прав людини і верховенства закону є невід’ємною частиною партнерства та необхідні для забезпечення довіри громадян до інститутів влади.

План щодо забезпечення миру та безпеки в Середземноморському регіоні включає п’ять ключових сфер політики:

  1. Суспільний розвиток, стабільне управління та верховенство закону з метою підтримки курсу по реалізації важливих демократичних принципів, включаючи дотримання прав людини.
  2. Стійкість, процвітання та перехід до цифрових технологій, а саме підтримка стабільної економіки, яка створює можливості для всіх, особливо для жінок і молоді.
  3. Мир та безпека через підтримку країн у вирішенні проблем безпеки та пошук конструктивних рішень для розв’язання поточних конфліктів.
  4. Міграція та мобільність, а саме проблеми примусового переміщення, незаконної міграції, а також контрабанди.
  5. Стійкість до зміни клімату шляхом досягнення низького рівня викидів вуглецю, захист природних ресурсів регіону та розвиток нових джерел енергії.

 

Теги розділу

ЄС
інвестиції
програма
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 8 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 8 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 8 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись