headerImage
Культурний простір

Над Севільєю пролетіли на повітряній кулі три євангельських волхви

Наталія Бойко

Іспанці вирішили в такий спосіб відсвяткувати під час карантину традиційне свято Богоявлення

ФОТО: Reuters

У зв’язку з пандемією коронавірусу жителі іспанської Севільї були змушені святкувати зимові свята дистанційно. Зокрема, карнавальні процесії під час Богоявлення довелося замінити польотом євангельських волхвів над містом на повітряній кулі, повідомляє Reuters.

В іспанській народній традиції Каспар, Мельхіор та Валтасар – три царі-волхви, які колись принесли дари немовляті Ісусу, – грають роль, подібну до ролі Діда Мороза або Святого Миколая: вони приносять дітям подарунки на свято Богоявлення, який католики святкують 6 січня. Напередодні свята в іспанських містах зазвичай влаштовуються пишні костюмовані процесії – Cabalgata de Reyes Magos (ісп. «кавалькада царів-волхвів»). Традиційно Каспар зображується як юнак європейської зовнішності, Валтасар – як ефіоп середніх років, а Мельхіор – як цар Аравії з пишною сивою бородою.

Зазвичай, процесії волхвів збирають на вулицях іспанських міст багатолюдні натовпи, однак цього разу через карантинні обмеження севільським волхвам довелося вітати городян з висоти пташиного польоту.

Теги розділу

Испания
Іспанія
карантин
коронавирус
коронавірус
праздники
свята
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 13 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


poll5x
7

голосів

Голосування

Залишилось 13 годин

У чому секрет статистики про помітне зменшення захворюваності коронавірусом в Україні?

В Україні різко – більше, ніж вдвічі - скоротилася кількість тих, хто захворів на коронавірус. Наприкінці листопада 2020 року статистика била рекорди у понад 16 тисяч випадків за добу. А вже у другій половині грудня кількість захворюваності кількість знизилася до 5-8 тисяч, у середині січня – до 3-4 тисяч. Хоча при цьому досить високим залишається показник смертності від недуги – понад сто чоловік на день. В уряді вважають, що це наслідок карантину вихідного дня. Але при цьому чиновники говорять про необхідність продовження жорсткого карантину. Натомість експерти вважають, що зменшення виявлених випадків напряму пов'язане зі зменшенням обсягів тестування та затримками із потраплянням даних до статистичних звітів.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


poll5x
6

голосів

Голосування

Залишилось 5 днів 13 годин

Чи згодні ви з твердженням виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, що субсидії погано впливають на психіку?

Юрій Вітренко вважає, що субсидії пригнічують гідність громадян і погано впливають на їхню психіку. За його словами, коли люди отримують субсидії, це сигналізує їм про бідність. Як відомо, станом на січень субсидію отримують 3,1 мільйона домогосподарств, ще приблизно 1,8 мільйона сімей користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. Українцям, які використовують електроенергію для опалення, також нададуть субсидію.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись