headerImage
Наука і освіта

Науковці дослідили дихання 141 музиканта: найбільший ризик захворіти існує поруч із кларнетистами, гобоїстами і саксофоністами

Олег Приходько

Раніше вважалося, що ризик зараження у закритому приміщенні вище поруч із вокалістами-хористами, оскільки в їх діяльності сильно задіяне дихання. Але виявилося, що хор набагато менше ризикує у порівнянні із гравцями на духових інструментах

Вчені з Фрайбурзького Університету Альберта Людвіґа провели наукове дослідження повітря в закритих приміщеннях, у яких репетирувала 141 людина – гравці на класичних інструментах і хористи; одиночно, маленькими й великими оркестрами/хорами.

Фахівці виміряли швидкість нагнітання аерозолю видиху, що містить, зокрема, і вірусний аерозоль, при музичній роботі різних інструменталістів і при вокальній роботі хористів.

Дослідження довело, що найбільше аерозолю дихання під час виконання видихають духовики, а не вокалісти, як вважалося раніше. Навіть високоінтенсивний вокальний спів у закритому приміщенні за можливостями нагнітання вірусного аерозолю виявився нарівні із простою розмовою.

Найінтенсивнішими джерелами видиху виявилися організми музикантів, що грають на кларнеті, гобої та саксофоні. Трохи менше – на трубі й тромбоні.

«І тільки один досліджений духовий інструмент – туба – перебуває на низькому рівні ризику щодо викиду аерозолю», – зазначили автори дослідження.

Нагадаємо, у Німеччині ось уже 19 років виконується найдовша музична п’єса в світі.

диханнямузикантинауковці

Поширити:

Вам може сподобатись