headerImage
Наука і освіта

Науковці дослідили дихання 141 музиканта: найбільший ризик захворіти існує поруч із кларнетистами, гобоїстами і саксофоністами

Олег Приходько

Раніше вважалося, що ризик зараження у закритому приміщенні вище поруч із вокалістами-хористами, оскільки в їх діяльності сильно задіяне дихання. Але виявилося, що хор набагато менше ризикує у порівнянні із гравцями на духових інструментах

Вчені з Фрайбурзького Університету Альберта Людвіґа провели наукове дослідження повітря в закритих приміщеннях, у яких репетирувала 141 людина – гравці на класичних інструментах і хористи; одиночно, маленькими й великими оркестрами/хорами.

Фахівці виміряли швидкість нагнітання аерозолю видиху, що містить, зокрема, і вірусний аерозоль, при музичній роботі різних інструменталістів і при вокальній роботі хористів.

Дослідження довело, що найбільше аерозолю дихання під час виконання видихають духовики, а не вокалісти, як вважалося раніше. Навіть високоінтенсивний вокальний спів у закритому приміщенні за можливостями нагнітання вірусного аерозолю виявився нарівні із простою розмовою.

Найінтенсивнішими джерелами видиху виявилися організми музикантів, що грають на кларнеті, гобої та саксофоні. Трохи менше – на трубі й тромбоні.

«І тільки один досліджений духовий інструмент – туба – перебуває на низькому рівні ризику щодо викиду аерозолю», – зазначили автори дослідження.

Нагадаємо, у Німеччині ось уже 19 років виконується найдовша музична п’єса в світі.

Теги розділу

дихання
музиканти
науковці
banner
Останні новини
Опитування
poll5x
9

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 19 годин

Чи отримає Україна антидот від COVID найближчим часом?

Від учора у країнах Євросоюзу почалася вакцинація населення від коронавірусу. При цьому днем раніше кожна з них незалежно від кількості власного населення отримала однакову партію вакцини – до 9 750 доз. Як передбачається, на першому етапі вкацинації кожна з 27 країн Євросоюзу зможе «привити» близько 5 тисяч чоловік, а масова вакцинація, як очікується, зможе розпочатися лише наступної весни. В Україні чиновники ледь не всіх рангів навберебій намагаються запевнити українців у тому, що перемовини із зарубіжними партнерами щодо отримання заповітної вакцини тривають у конструктивному ключі, і вона ось-ось перетне державні кордони. У Мінздраві наголошують, що для вакцинації від коронавірусу вже у першому кварталі наступного року Україні знадобиться близько 40 мільйонів доз вакцини для 23 мільйонів населення, а для закупівлі рятівної вакцини в бюджеті країни вже передбачено 2,6 мільярда гривень. Чи вірите Ви, що Україна отримає антидот від COVID у найближчий час?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Раунд 2/2

Залишилось 6 днів 19 годин

Чи вплине білоруський «касетний скандал» на розслідування справи щодо вбивства журналіста Шеремета?

Ледь не відразу після Нового року Україну та Білорусь сколихнула новина з оприлюдненням аудіозаписів нібито розмов колишніх високопосадовців білоруського КДБ, в яких начебто обговорюється фізична ліквідація скандально відомого журналіста Павла Шеремета. На Ваш погляд, ці записи:

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишився 3 дні 19 годин

Чи вважаєте ви блокування Трампа в соцмережах правильним?

Twitter заблокував акаунт президента США Дональда Трампа на невизначений термін. Також призупинили акаунти глави Білого дому компанія Facebook, мережа Reddit і YouTube. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію. Акаунт Трампа в Twitter мав приблизно 90 мільйонів читачів. Власники соціальних мереж пояснюють свій крок тим, что все ще діючий американський президент підбурював своїх прихильників до насилля та захоплення будівель органів державної влади, цей кром був дуже схвально сприйнятий прихильниками переможня президентських виборів Джо Байдена. У той же час, велика кількість прихильників Трампа і не тільки їх вважають блокування аккаунтів Трампа не демократичним, не правовим актом, що власники соцмереж не мають права, користаючись своїм монопольним становищем перебирати на себе функції держави та світового судді. Дехто з прихильників Трампа висловлюють побоювання з приводу можливості встановлення руками власників соцмереж світової лівацької диктатури. Такого собі нового, модернового комунізму із західним облмччям.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись