headerImage
Наука і освіта

Нові дослідження: у 86% британських пацієнтів коронавірус починався безсимптомно

Наталія Бойко

Водночас автори дослідження відзначають, що в різних регіонах ця цифра може відрізнятися

Близько 86% жителів Великобританії, у яких був виявлений COVID-19, не мали специфічних симптомів коронавірусу (кашель і/або лихоманка і/або втрата смаку/запаху). Про це повідомляє Bigmir.net з посиланням на дослідження UCL Institute of Epidemiology and Health Care.

У дослідження були включені дані 36 061 особи (репрезентативна вибірка населення), які проходили тестування в період з 26 квітня до 27 червня 2020 р. і які надали інформацію про те, чи є у них будь-які симптоми.

В 115 осіб (0,32% від загальної кількості випробовуваних) тести на коронавірус виявилися позитивними. Водночас про специфічні симптоми COVID-19 (включаючи також втрату смаку/запаху) в день проведення тесту повідомило дещо більша кількість тестованих – 158 осіб (0,43%).

Що ж стосується більш широкого спектру симптомів (втома, задишка), то про них повідомляли лише 27 (23,5%) ковід-позитивних учасників, а у 88 (76,5%) таких симптомів не спостерігалося.

«Той факт, що у дуже багатьох людей з позитивним результатом тесту не було симптомів в день позитивного результату тесту, означає, що необхідно змінити майбутні стратегії тестування. Більш широке поширення тестування допоможе зафіксувати «тиху передачу» і потенційно запобігти майбутнім спалахам», – заявила професор UCL Ірен Петерсен.

За її словами, в подальшому доцільно проводити часті тестування ширшої групи людей, а не тільки симптоматичних випадків, особливо в умовах підвищеного ризику або в місцях, де багато людей працюють або живуть близько один до одного.

Також автори відзначають, що в інших дослідженнях поширеність безсимптомних випадків істотно варіюється – можливо, в залежності від вибірки та налаштувань дослідження. Так, в дослідженні UCL згадується, що з 262 підтверджених випадків Covid-19 серед госпіталізованих в лікарні Пекіна, безсимптомними були тільки 13 (5%). Навпаки, звіти з невеликого села в Італії показують, що симптомів не було у 40-75% хворих, а дослідження 13 000 жителів Ісландії показало, що хвороба мала безсимптомний перебіг у 43 з 100.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, Україна вже витратила на боротьбу з коронавірусом майже 7 млрд гривень

Теги розділу

дослідження
коронавірус
симптом
тест
banner
Останні новини
Опитування

Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Розмова Зеленського з народом не вдалась. Чому провалилась ідея "5-ти запитань від Президента"?

Як відомо, під час проведення місцевих виборів, за ініціативою Володимира Зеленського пройшло опитування по 5-ти питаннях народові від Президента. Судячи із багатьох зджерел, люди вкрай неохоче відзивались на цю ініціативу. Узагалі спробу налагодити діалог між суспільством і владою можна тільки вітати. Чому ж люди так пасивно поставились до президентської ініціативи? Можна додавати власні варіанти відповідей!

Image

Єгор Сонін

0 коментарів


poll3x
8

голосів

Голосування

Залишилось 4 дні 4 години

Чи потрібно вводити в Україні жорсткий карантин для запобігання поширення COVID-19?

Країни Європи починають повертатись до запровадження жорстокого карантину через постійне зростання кількості хворих на коронавірус. Чи потрібно Україні повертаитись до "весняного" карантину?

Image

Катя Кириченко

2 коментарі


Раунд 1/2

Залишилось 4 дні 4 години

Що ви будете читати після закриття електронного реєстру декларацій?

Згідно прийнятого 27 жовтня Конституційним судом України рішення, відкритий електронний Реєстр декларацій (де наші держслужбовці декларують свої статки, і створення якого було одним з головних вимог Заходу до України як умови для розширення співпраці, включаючи надання Україні безвізового режиму з ЕС) припинив своє існування. Тепер замість понад 4 мільйонів декларацій на відповідному сайті висить лаконічний напис про те, що "На виконання рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 №13-р/2020 доступ припинено". Крім можливих зовнішньо - та внутрішньополітичних наслідків таке рішення КС має ще й звичайний людський вимір – тепер «маленький українець», в житті якого стараннями влади було й так вже не дуже багато радощів, залишився без однієї з останніх – він більше не може зайти до «Світової павутини» та з певним злорадством «понасолоджуватися» статками своїх «небожителів», яких сам же, де-факто

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись