headerImage
Економіка

Обсяг контрафактних сигарет сягнув понад десяти відсотків загального ринку

Антон Годенко

У цьому році втрати бюджету від несплати «тютюнових податків» вже перевищили 11 млрд гривень

З урахуванням нелегальної продукції підконтрольних територій Донецької та Луганської областей, загальний рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні сягнув 12.8%. Про це свідчать дані моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводився компанією Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів.

Як зазначають експерти, це зростання обумовлене переважно зростанням – до 6,9% – рівня продукції маркованої Duty Free або для експорту, яка нелегально продається в Україні.

«За результатами дослідження ми бачимо, що рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні продовжує зростати, і на початку 2021 року сягнув рекордних значень з початку дослідження в 2011 році», – зазначила аналітик компанії Тетяна Свердлик.

За її словами, втрати державного бюджету від несплачених податків у 2021 році вже оцінюються на рівні 11,8 мільярда гривень.

Варто зазначити, що 62% продукції маркованої Duty Free або для експорту, яка нелегально реалізується в Україні, має позначку виробництва Винниківської тютюнової фабрики. Найбільш поширеними марками цієї групи нелегальної продукції є Compliment (з маркуванням Duty Free) – 50%, а також Marshall, Jin Ling, Marvel, Urta, загальна частка яких складає 84%.

Серед контрабандних сигарет 42% – це продукція Гродненської тютюнової фабрики, 20% – продукція фабрик Молдови. Найбільш поширеними марками є Credo, Queen, Ritm, Oris, NZ, Armeyskiye (Молдова).

Примітно, що традиційно більша частина (63%) нелегальної продукції розповсюджується в 6-ти областях України, але найбільше – в Харківській області.

Водночас, як зазначають експерти, продовжує зростати частка нелегальної продукції, яка реалізується через легальні канали торгівлі. У лютому 65% нелегальної продукції розповсюджувалося через магазини та кіоски.

Нагадаємо, цього року в Україні пачка сигарет може подорожчати на 8–12 гривень.

бюджетподатоктабактютюн
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 15 днів 0 годин

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 0 годин

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись