headerImage
Економіка

Обсяг продажу валюти українцями досяг чотирирічного максимуму

Антон Годенко

Попит на іноземні гроші з боку клієнтів банків продовжував переважати над пропозицією

У квітні поточного року українці здали на обмін найбільшу за останні чотири роки кількість валюти. Про це на своїй сторінці у соцмережі написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

За його словами, на фоні деескалації конфлікту на сході України тиск на обмінний курс гривні на міжбанківському ринку послабився, що обумовило його укріплення на 0,5% до долару США.

Водночас, зазначив Данилишин, попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків продовжував переважати її пропозицію як на спотовому, так і на форвардному сегментах ринку.

«Збалансування ринку відбувалося за рахунок продажу іноземної валюти банками з власної валютної позиції, підтримку якій надавала чиста купівля банками іноземної валюти у фізичних осіб, чистий продаж якої у квітні сягнув 4-річного максимуму (+422 млн. доларів США)», – написав економіст.

При цьому Данилишин зауважив, що Національний банк третій тиждень поспіль не приймав участі в операціях на валютному ринку з огляду на відсутність надмірного тиску на обмінний курс гривні. Таким чином сальдо валютних інтервенцій НБУ з початку 2021 року продовжує становити +220,5 млн. доларів США.

Нагадаємо, станом на 1 березня 2021 року загальна сума вкладів фізичних осіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів склала 609,17 млрд грн, що на 6,13 млрд грн більше, ніж місяць тому.

Теги розділу

валюта
здача
Останні новини

За час карантину «УЗ» сплатила пасажирам чверть мільярда за повернуті квитки

13 травня 2021 20:40


Переважна більшість українців виступає за референдум по продажу землі

13 травня 2021 20:27


Робота мрії: у Великій Британії шукають людину, яка спатиме у 800-літньому замку (ВІДЕО)

13 травня 2021 19:20


Опитування «Левада-центру»: 62% росіян не хочуть робити щеплення вакциною Sputnik V

13 травня 2021 18:28

Опитування

Голосування

Залишився 5 днів 1 година

Чому дорожчають продукти харчування?

Упродовж останніх декількох місяців ціни на продовольство в Україні зростають. За прогнозами експертів, українцям і надалі треба чекати нових цінових стрибків, пов'язаних зі збільшенням вартості окремих категорії продовольчих товарів. На Ваш погляд, чому відбуваються цінові коливання на такі життєво необхідні товари?

Image

Евген Дем'янов

1 коментар


banner

Поширити:

Вам може сподобатись