headerImage
Політична мапа

Окупаційна влада «ДНР» обмежила виїзд дітей старше 14 років, – омбудсмен Денісова

Наталія Бойко

Раніше підліткам дозволялося виїжджати за межі окупованої території за свідоцтвом про народження разом з одним із батьків

Самопроголошена «ДНР» обмежила виїзд на підконтрольну Україні територію дітей старших 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР». Про це повідомила на своїй сторінці у «Фейсбуці» омбудсмен Денісова.

«Дітей цього віку на блокпосту «Оленівка» висаджують з автобусів разом із батьками та не випускають з тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти», – написала вона.

Денісова нагадала, що раніше дітям 14–16 років дозволялося виїжджати за межі «ДНР» за свідоцтвом про народження разом з одним із батьків.

«Звертаюся до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з проханням сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування. Наголошую, що згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів, з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт», – підкреслила Денісова.

Читати також: За час російської військової агресії на Донбасі загинули 240 дітей

Крім того, омбудсмен нагадала, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри «Донбас–Україна», створені для організації вступу до українських вишів абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Теги розділу

дети
діти
ОРДЛО
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишилось 2 дні 17 годин

Чи захистить вступ до НАТО Україну від Росії?

Саміт НАТО схвалили комюніке, яким Україні дали зрозуміти, як і у 2008 році, що вона стане членом Альянсу, а План дій щодо членства буде невід’ємною частиною цього процесу. «Якщо врахувати контекст, це дуже добра для нас декларація. Але я завжди чесно говорю партнерам, що за добрими деклараціями мають йти добрі дії. І найкраща така дія - надання Україні ПДЧ у 2022 році», - висловився про рішення лідерів країн-членів НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На Ваш погляд, якщо Україна колись, нарешті, стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу, чи захистить це її від дій Росії?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 17 годин

Почему мы проигрываем в футбол?

Украинские болельщики в печали-национальная команда в отборочном туре "Евро-2020" сдала игру австрийцам и, похоже, теперь имеет все шансы с треском вылететь из престижного турнира. На Ваш взгляд, почему украинские спортсмены в последние годы не в состоянии покорить футбольный Олимп, а топчатся у его подножия?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись