headerImage
Культурний простір

Окупаційна влада Росії в Криму привласнила більше 400 пам’яток культури, – ЮНЕСКО

Анна Головаш

Окупаційна влада  не виконує зобов’язання щодо збереження об’єктів культурної спадщини

Російська Федерація за час окупації українського півострова привласнила 4 095 пам’яток національного та місцевого значення України в Криму. Країна-окупант незаконно вивозить з півострова артефакти. При цьому маніпулює історичними фактами у своїх інтересах.

Про це йдеться у доповіді генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, з якою вона виступила на 212-й сесії Виконавчої ради з моніторингу ситуації в АР Крим, пише «Бабель».

«Російська окупація Криму змінила сприйняття історичної та культурної спадщини України як державою, так і суспільством. Росія привласнила українські культурні цінності на півострові, зокрема 4 095 національних і місцевих пам’яток, що перебувають під охороною держави. Привласнення пам’яток саме по собі є порушенням міжнародного права», – йдеться в опублікованій доповіді.

У висновках моніторингу ідеться про те, що Росія використовує привласнення пам’яток «для реалізації комплексної стратегії історичного, культурного і релігійного домінування над минулим, сьогоденням і майбутнім Криму».

Також у ЮНЕСКО заявили, що влада Росії не виконує зобов’язання щодо збереження об’єктів культурної спадщини, зокрема проводить незаконні археологічні розкопки, які можуть пошкодити поселення «Херсонес Таврійський».

Крім того, Росія проводить так звані реставраційні роботи на території пам’яток. Ці роботи виконують організації, що не мають відповідного досвіду та кваліфікації.

Нагадаємо, російські окупанти хочуть знищити в Криму майже 8 тисяч рідкісних дерев з метою розчищення ділянки під будівництво 8-го етапу так званої траси «Таврида». Ще 962 дерева, занесених до Червоної книги, окупанти мають намір пересадити.

Теги розділу

історія
Крым
культура
привласнення
спадок
Останні новини
Опитування

Голосування

Залишився 6 днів 17 годин

Чи введуть в Україні третій локдаун?

З початком осені крива захворюваності на COVID-19 в Україні невпинно повзе до гори – за останні дні лікарі щодня фіксують тисячі осіб, які захворіли на небезпечну недугу. Тобто добовий показник захворюваності тепер став одним з найбільших з середини травня, а чотири регіони мають шанси відразу перескочити з «зеленої» до «червоної» зони карантину. Як, на Вашу думку, чи оголосять невдовзі за таких обставин в Україні третій локдаун?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись