Жодна особа не була покарана у зв’язку із зникненнями людей на території українського півострову
Ілюстративне фото
З початку окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя в 2014 році Управління Верховного Комісару із захисту прав людини ООН задокументувало 43 випадки насильницького зникнення людей на території півострова. Про це йдеться у звіті УВКПЛ ООН.
Як зазначається у документі, насильницькі зникнення вчинялися здебільшого в формі викрадення. При цьому їхніми жертвами стали 39 чоловіків і 4 жінки.
Згідно з даними ООН, перший задокументований випадок насильницького зникнення мав місце 3 березня 2014 року, а найостанніший за часом – 23 травня 2018 року.
Водночас з 43 жертв викрадення 11 осіб (чоловіки) залишаються зниклими безвісти, а один чоловік перебуває під вартою.
В Управлінні Комісара зазначили, що насильницькі зникнення вчинялися, ймовірно, озброєними групами, такими як самооборона Криму і козацькі групи, а також представниками Федеральної служби безпеки Російської Федерації та іншими правоохоронними органами, зокрема поліцією.
Варто зазначити, що викрадачі застосовували катування і жорстоке поводження з метою змусити жертв дати показання проти самих себе або свідчити проти інших, а також у якості помсти за їхню політичну позицію або зв’язок з політичними організаціями.
І що головне, як зазначили представники ООН, жодна особа не була притягнута до відповідальності у зв’язку з будь-якими з насильницьких зникнень, а також за випадки катувань і жорстокого поводження, задокументованими УВКПЛ.
Нагадаємо, у російських ЗМІ, які діють в анексованому Криму, 15% інформації присвячено антиукраїнській та антизахідній пропаганді.