headerImage
Наука і освіта

Оргазм лікує нежить: оголошено переможців Шнобелівської премії-2021

Олег Приходько

Ігнобелівська, або Шнобелівська, або Антинобелівська премія (англійською Ig Nobel – звучить як слово ignoble: «нешляхетний», «недостойний») вручається «за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім задуматися»

Сума жартівливої премії становить 10 трильйонів зімбабвійських доларів – що дорівнює 1 долару США.

Шнобель-2021 з економіки. Фахівці з 6 країн математично довели на великій базі даних: чим більший рівень зайвої ваги чиновників у державі, тим вищий у ній рівень корупції.

Шнобель-2021 з медицини. При закладеності носа оргазм працює так само ефективно, як і краплі для носа – довела група вчених із 3 країн шляхом численних досліджень.

Шнобель-2021 з хімії. Фахівці з 4 країн дослідили, чи є зв’язок між хімічним складом повітря у кінотеатрах і сценами насильства та жорстокості або, навпаки, гумористичними сценами у фільмах? Довели, що зв’язок існує.

Шнобель-2021 – премія миру. Бороди можуть пом’якшити удар в обличчя – з’ясували американські вчені. Під час дослідження експериментатори били не кулаками, а спеціально розробленим ними роботизованим механізмом із численними датчиками.

Шнобель-2021 з фізики. Вчені з 4 інших країн розробили модель поведінки, яка дозволить пішоходам рідше стикатися з іншими пішоходами.

З ними премію поділили дослідники з 3 країн, які одночасно з першими досліджували, чому найчастіше пішоходи стикаються один з одним. Довели: причиною №1 нині є відволікання на телефон.

Шнобель-2021 з біології. Премію за аналіз біологічного механізму видавання котами нявчання отримала Сюзанна Шец з Лундського університету в Швеції.

Ще одну премію з біології отримала група іспанських бактеріологів і вірусологів, яка дослідила мікроорганізми на приліплених до поверхонь жувальних ґумках – включно з порівнянням бактерій на викинутих жуйках із різних країн.

І ще одну премію отримало дослідження зоологів із 7 країн того, чи не шкодить носорогам перевезення вертольотом (тварин при цьому присипляють і підвішують догори ногами). Довели: сильно не шкодить, хоча й спричинює нестачу кисню в крові.

Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії-2020 з медицини стали 2 американських вірусологи і 1 британський інфекціоніст.

переможціпобедители
Останні новини
Опитування
poll3x
33

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 15 днів 1 година

Чи змінилося Ваше ставлення до президента В.Зеленського, коли «The Guardian» назвав його одним з головних світових корупціонерів...

Днями британський журнал «The Guardian» вийшов з обкладинкою, на якій зображені фото ряду світових лідерів, які, на думку журналістів-розслідувачів, є найбільшими власниками офшорних рахунків – фінансових інструментів для відмивання брудних грошей та приховування своїх доходів, отриманих нелегальним шляхом. Поруч з президентом Росії Путіним, президентом Азербайджану Алієвим та іншими авторитарними правителями зображено і президента України Володимира Зеленського. На підтвердження свого бачення журналісти приводять величезні масиви інформації (так звані Pandora papers – бумаги Пандори) про конкретні темні оборудки цих та сотень інших впливових людей світу, при цьму Зеленський переконливо постає як власник офшорних компаній, на які переводилися гроші від його бізнесу під вивіскою «Студія 95 квартал», а також – бізнес-партнер олгігарха Ігоря Коломойського. У тому числі – по відмиванню вкрадених з Приватбанку грошей.

Image

IViche Blitz

9 коментарів


Голосування

Залишилось 8 днів 1 година

Чи варті українські чоловіки звання "Батько-герой"?

У Верховній Раді за підписом 43 нардепів зареєстровано законопроєкт про присвоєння чоловікам почесного звання "Батько-герой". Цей статус може бути наданий чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених. Крім того, на думку народних обранців, такий крок встановить гендерну рівність, адже чоловіки, також як і жінки, роблять чималий внесок у виховання дитини, але не мають за це почесного статусу та шани. Чи варті, на Ваш погляд, українські чоловіка того, щоб називатися Героями у вихованні дітей?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись