headerImage
Наука і освіта

Оргазм лікує нежить: оголошено переможців Шнобелівської премії-2021

Олег Приходько

Ігнобелівська, або Шнобелівська, або Антинобелівська премія (англійською Ig Nobel – звучить як слово ignoble: «нешляхетний», «недостойний») вручається «за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім задуматися»

Сума жартівливої премії становить 10 трильйонів зімбабвійських доларів – що дорівнює 1 долару США.

Шнобель-2021 з економіки. Фахівці з 6 країн математично довели на великій базі даних: чим більший рівень зайвої ваги чиновників у державі, тим вищий у ній рівень корупції.

Шнобель-2021 з медицини. При закладеності носа оргазм працює так само ефективно, як і краплі для носа – довела група вчених із 3 країн шляхом численних досліджень.

Шнобель-2021 з хімії. Фахівці з 4 країн дослідили, чи є зв’язок між хімічним складом повітря у кінотеатрах і сценами насильства та жорстокості або, навпаки, гумористичними сценами у фільмах? Довели, що зв’язок існує.

Шнобель-2021 – премія миру. Бороди можуть пом’якшити удар в обличчя – з’ясували американські вчені. Під час дослідження експериментатори били не кулаками, а спеціально розробленим ними роботизованим механізмом із численними датчиками.

Шнобель-2021 з фізики. Вчені з 4 інших країн розробили модель поведінки, яка дозволить пішоходам рідше стикатися з іншими пішоходами.

З ними премію поділили дослідники з 3 країн, які одночасно з першими досліджували, чому найчастіше пішоходи стикаються один з одним. Довели: причиною №1 нині є відволікання на телефон.

Шнобель-2021 з біології. Премію за аналіз біологічного механізму видавання котами нявчання отримала Сюзанна Шец з Лундського університету в Швеції.

Ще одну премію з біології отримала група іспанських бактеріологів і вірусологів, яка дослідила мікроорганізми на приліплених до поверхонь жувальних ґумках – включно з порівнянням бактерій на викинутих жуйках із різних країн.

І ще одну премію отримало дослідження зоологів із 7 країн того, чи не шкодить носорогам перевезення вертольотом (тварин при цьому присипляють і підвішують догори ногами). Довели: сильно не шкодить, хоча й спричинює нестачу кисню в крові.

Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії-2020 з медицини стали 2 американських вірусологи і 1 британський інфекціоніст.

переможціпобедители
Опитування
poll5x
36

голосів

Голосування

Залишилось 24 дні 2 години

Якою ви бачите реформу ЗСУ після перемоги?

Збройні Сили України стали символом стійкості, але потребують структурних змін після перемоги. Якою має бути армія в мирний час?

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Поширити:

Вам може сподобатись