headerImage
Економіка

Падіння обсягу ВВП України в 2020 році склало 4,2%

Олег Приходько

При цьому у перших трьох кварталах зменшення загалом склало близько 4% ВВП, але в четвертому кварталі ВВП України призупинив падіння

За даними Держстату ВВП України за 2020 рік зменшився на 4,2%. Хоча це істотне падіння величини економіки, аналітики сприйняли число з оптимізмом, позаяк прогностичні числа показника були значно більшими – 6,5% у Fitch Ratings (прогноз вересня-2020), 6% у НБУ (жовтень-2020), 5,5% у Світового Банку, ЄБРР та Dragon Capital (жовтень-2020), 5% у МВФ та ICU (грудень-2020).

Основним фактором призупинення падіння обсягів ВВП у четвертому кварталі 2020 року було, згідно з даними мінекономіки, наступне:

  • Усі провідні види економічної діяльності показали позитивні тенденції, що пояснюється пристосуванням більшості економічних суб’єктів до роботи в нових складних умовах.
  • Зріс споживчий попит населення після підвищень заробітних плат та пенсій.

Результат «виявився суттєво кращим за песимістичні очікування більшості експертів та доволі близьким до прогнозу Уряду (4,8%), який було схвалено ще у березні 2020 року і закладено до бюджету», – прокоментував підсумкове число падіння ВВП міністр економіки Ігор Петрашко.

Нагадаємо, у 2020 році на 5% зросла інфляція, а деякі продукти подорожчали вдвічі.

 

 

Теги розділу

ВВП
Україна
bannerbannerbanner
Останні новини
Опитування
poll5x
30

голосів

Раунд 2/2

Залишився 1 день 7 годин

Чи погоджуєтеся ви з тим, що за образу поліцейського потрібно ввести покарання?

У Верховній Раді подали законопроєкт №5050, який передбачає покарання тих, хто ображає честь та гідність правоохоронця. Автори документу пропонують ввести покарання у вигляді грошового штрафу, виправних робіт чи навіть адміністративного арешту тим, хто зачепив гідність правоохоронця під час виконання ним службових обов’язків. Передбачається карати порушника штрафом у розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 136 до 255 гривень.Або громадськими роботами від сорока до шістдесяти годин чи виправними роботами від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Максимальне покарання - адміністративний арешт на 15 діб.

Image

Володимир Сонюк

3 коментарі


poll5x
28

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 2 дні 7 годин

Як ви ставитеся до намірів дружини Медведчука Оксани Марченко піти у велику політику?

Дружина кума Путіна – Медведчука – Оксана Марченко записала відео, в якому заявила, що у відповідь на запровадження санкцій щодо неї і її чоловіка йде в політику для «захисту українського народу». Марченко заявила, що досі «ніколи не прагнула в політику», але оскільки їй «не залишили вибору», то тепер вона вступає до партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради якої є Медведчук. Нагадаємо, що згідно декларації Медведчука Оксана Марченко має 19 годинників, понад 80 сумок відомих брендів, більше 70 шкіряних на хутрових пальто, а також 5 шуб серед яких соболина від Fendi вартістю кількасот тисяч євро.

Image

Володимир Сонюк

4 коментарі


poll5x
14

голосів

Раунд 2/2

Залишилось 8 днів 7 годин

Чи вірите ви у справедливість вироку громадському активісту Сергію Стерненку?

Приморський суд Одеси 23 лютого засудив Сергія Стерненка до 7 років і трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Активіста вважають винним у викраденні Сергія Щербіча з метою розбою, заволодіння його грошима (300 гривень) та незаконному володінні вогнепальною зброєю. За словами самого Стерненка, Щербіч – тітушка і проросійський колаборант.Українців обурило рішення, тому у різних містах 23 лютого спалахнули масові протести на підтримку активіста. При цьому на Банкову киян не впускали правоохоронці. Через це між протестувальниками та силовиками сталися сутички.

Image

Володимир Сонюк

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись