headerImage
Наука і освіта

Пацієнтові британської клініки вперше у світі пересадять штучне око, надруковане на 3D-принтері

Наталія Бойко

За словами медиків, нова технологія має допомогти скоротити час виготовлення протезу

ФОТО: BBC

Мешканець Лондона Стів Верз стане першою людиною, якій пересадять око за допомогою 3D-принтера. Йому зроблять операцію у спеціалізованій клініці Мурфілдс у Великій Британії, повідомляє BBC.

За словами лікарів, нова технологія допоможе зробити око більш реалістичним, ніж традиційні акрилові протези, та удвічі скоротити термін виготовлення.

Під час традиційного протезування пацієнт має пройти через двогодинну сесію для формування зліпка очної ямки, перш ніж протез встановлять та «підфарбують», щоб він виглядав як справжнє око. У лікарні Мурфілдс обіцяють, що 3D-технологія скоротить час виготовлення протезу до двох-трьох тижнів, при цьому перший візит до офтальмолога триватиме лише пів години.

«Ми сподіваємось, що майбутні клінічні випробування нададуть нам переконливі докази цінності цієї нової технології та покажуть, наскільки вона корисна для пацієнтів. І це також, очевидно, допоможе скоротити черги на такі операції», – підкреслив професор Мандіп Сагу, офтальмолог-консультант кліники Мурфілдс.

Читати також: В Україні пересадка нирок у рази перевищує інші види трансплантації

У свою чергу, Стів Верз задоволений тим, як виглядає його майбутнє око. За його словами, протез був потрібен йому з 20 років, але він завжди цього соромився.

«Це нове око виглядає фантастичним, і той факт, що його виготовили за допомогою цифрової 3D-технології, з часом робитиме його все кращим і кращим», – заявив Стів.

Великобританиятрансплантациятрансплантація
Останні новини
Опитування
poll3x
34

голоси

Бліц

Голосування

Залишилось 23 години

На вашу думку чи повинен суд заарештувати Петра Порошенка за вчинення державної зради?

Петро Порошенко повернувся до України. Сьогодні о 11 годині дня повинен відбутись суд, щодо вчинення Петром Порошенком державної зради.

Image

IViche Blitz

5 коментарів


poll3x
8

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 2 дні 23 години

Чи вважаєте ви недотриманням своїх обіцянок президентом Зеленським те, що суд відпустив Петра Порошенка?

Сьогодні Печерський районний суд Києва відпустив народного депутата Петра Порошенка під особисте зобов'язання.

Image

IViche Blitz

0 коментарів


Голосування

Залишилось 5 днів 23 години

Чи надійно захищені ваші персональні дані?

У соцмережах з'явилась інформація про те, що невідомі зламали та виставили на продаж персональні дані 13,5 мільйонів українців із додатку “Дія”. У свою чергу Міністерство цифрової трансформації спростувало ці чутки. Чи надійно, на Вашу думку, захищені ваші персональні дані, які Ви довірили на зберігання державним органам?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись