headerImage
Економіка

Пенсія українських жінок на третину відстає від пенсії чоловіків

Антон Годенко

В Україні нараховується понад 11 млн пенсіонерів

У 2021 році середня жiноча пенсія в Україні дорівнює 3 031,32 грн, що на 30% менше, ніж середня пенсія у чоловіків, яка складає 4 242,53 грн. Такі дані наводить opendatabot.

Як зазначається, пенсію в розмірі 3 001 – 4 000 грн отримують лише близько 19,2% людей, 4 001 – 5 000 грн отримують 9,1% жінок. У більшості ж українських пенсіонерів ситуація гірша: 38,8% отримують 2 001 – 3 000 грн (приблизно 72 – 108 $). Водночас пенсії понад 10 000 грн отримують тiльки 3,8% жінок-пенсіонерів. Натомість пенсія на суму менша 2000 грн нарахована 15,9% жінок.

Варто зазначити, що за інформацією Пенсійного фонду, на сьогодні в Україні понад 11 млн пенсіонерів. А з 2019-го року обговорюється проєкт «Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», але Верховна Рада поки не поспішає його схвалювати: в квітні 2021-го закон був відправлений на доопрацювання.

Нагадаємо, під час виходу на пенсію коефіцієнт заміщення заробітку пенсіями в Україні становить менше 29%.

Теги розділу

пенси
пенсия
пенсія
Останні новини
Опитування
poll7x
4 074

голоси

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 2 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

129 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 2 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись