headerImage
Культурний простір

Переможцями Канн-2021 стали стрічки «Титан» Жюлії Дюкурно і «Розтискаючи кулаки» Кіри Коваленко

Олег Приходько

Кращим режисером названо француза Леоса Каракса за мюзікл «Аннетт»

Золоту Пальмову Гілку – найвищу нагороду Каннського кінофестивалю 2021 року – несподівано для спостерігачів отримала контроверсійна стрічка французької режисерки Жюлії Дюкурно «Титан».

Як прокоментував критик Олексій Тарасов, «віддати Золоту Пальмову Гілку «Титану» Жюлії Дюкурно – це крутий панківський жест. У «Титані» дівчина з металевою пластиною в голові вбиває людей шпилькою для волосся, вагітніє від кадилака, змінює ідентичність, виціджує машинне масло з грудей».

Переможцем другої за значенням програми Канн – «Особливий погляд» (авторське кіно) – стала картина «Розтискаючи кулаки». Це друга в режисерській кар’єрі стрічка 31-річної росіянки Кіри Коваленко, уродженки Північного Кавказу – в одній з республік якого (Північна Осетія) і знято фільм, присвячений тематиці «молода дівчина у провінційному містечку сучасного Кавказу».

Гран-прі Каннського кінофестивалю (друга за значенням після Золотої Пальмової Гілки нагорода основної програми) – розділили між собою моральний трилер іранця Асгара Фархаді «Герой» та стрічка «Купе номер шість» фінського режисера Юхо Куосманена.

Останній фільм критики називають основним із Каннських лауреатів претендентом на премію Оскар. Весь екранний час стрічки фінська студентка, щоби втекти від нещасливої любові, їде по Росії поїздом Москва–Мурманськ. У купе вона опиняється удвох з російським неосвіченим і п’яним хлопцем, але поступово дівчина розуміє, що її попутник – складніша натура, ніж спершу здається.

Також отримали нагороди у Каннах:

  • Краща жіноча роль – Ренате Реінсве за фільм «Найгірша людина у світі» (Норвегія).
  • Краща чоловіча роль – Калеб Лендрі Джонс за стрічку «Нітра» (США).
  • Кращий режисер – Леос Каракс за мюзікл «Аннетт» (Франція).

Нагадаємо, на Берлінале український фільм посів 1 місце в категорії Generation 14plus.

Теги розділу

Канни
переможці
фестиваль
Останні новини
Опитування
poll7x
4 055

голосів

Бліц

Голосування

Залишився 1 день 4 години

Кому з українських політологів ви довіряєте найбільше?

В гіперполітизованому українському суспільстві великий вплив на формування громадської думки грають численні політичні експерти. Саме на політологів ключові політики часто-густо покладають відповідальну функцію донесення до народних мас своїх ідей відносно шляхів побудови «світлого майбутнього», а також – критики заклятих опонентів. Втім, є серед політичних експертів й такі, хто не служить багатому «сеньйору», а висловлює свої справжні погляди - принаймні, нам дуже хочеться в це вірити. Кому ж з тих політекспертів, чиї прізвища звучать в нашому медіапросторі найчастіше, українські громадяни найбільше довіряють? Вважаємо цю тему важливою у передчас нового очікувано гострого політичного сезону. Про це – наше поточне опитування: хто з політологів «профукав» довіру, а до кого аудиторія схильна дослухатись? Вибір сотні найпопулярніших - суб’єктивна оцінка редакції на основі контент-аналізу телеефірів, публікацій в друкованих ЗМІ та соцмережах. При цьому ми старалися не включати до рейтингу тих коментаторів політики, хто з одного боку, чітко позиціонує себе як журналіст, а з іншого - хто став "повноцінним" політиком або чиновником, зайнявши офіційні посади в держапараті, в парламенті, або в партійній ієрархії.

Image

IViche Blitz

128 коментарів


poll7x
7

голосів

Голосування

Залишилось 9 днів 4 години

Чи треба брати гроші за "дворові парковки"?

Столична влада замислилася над введенням оплати за паркування біля житлових будинків. Якщо така ініціатива набуде нормативних рис, то автопарковка біля свого будинку буде обходитися киянам у 25-35 гривень за годину. У мерії пояснюють нововведення тим, що земля біля більшості будинків належить місту, а кожен її квадратний метр коштує шалених грошей. І хоча люди й платять за обслуговування прибудинкової території, це не дає їм права на безкоштовне паркування своїх залізних коней. Як, на Вашу думку, чи треба брати гроші за паркування автівок у дворах будинків?

Image

Евген Дем'янов

0 коментарів


banner

Поширити:

Вам може сподобатись